Yanmış Saçlar için Maske

saç kırıkları için maske

Aşırı işlem gören saçlar hem köklerinden hem de uçlarından yanacaktır. Yanma denilince illa ki saçlara maşa, düzleştirici ya da fön makinesi gibi elektrikli aletlerin uygulanması gerekmez. Bazen kalıcı olarak yapılan perma, röfle, saç boyası, oryal ile açmak gibi durumlar da saçların yapmasına neden olur. Saçların yanması için illa elektrik ya da ısı olmasına gerek olmaz. Kimyasal maddeler de saçların yanmasına neden olacaktır. Bu durumların oluşmasında ana neden hem ısıl işlemlerin hem de kimyasal işlemlerin saçların proteini olarak bulunan keratinin yok olmasına neden olmasıdır. Saçlarda yok olan keratin ya da kuaförde yanan saçlar için farklı bakımların uygulanması gerekmektedir.

Bakımlar arasında en çok dikkatleri çeken nokta her zaman saça protein maskesi olmaktadır. Yani halk arasında bilindiği gibi keratin maskesi. Saçlara yapılan keratin maskeleri kısa süre içerisinde kendisine gelmesine katkı sağlayacaktır. Saçlara kazandıracak olduğu avantajlar;

 • Artık uzaması duran saçların dert edilmesi yerine bakımın uygulanması yeterli olacaktır. Çünkü bu maske ile saçlar eski hızı ile uzayacaktır.
 • Daha güzel bir görünüm sunulacaktır.
 • Eskisinden daha gür ve hacimli bir havası olacaktır.

Bir maske ile bunun kadar biri birinden farklı avantajların da sahibi olması sağlanır. Yanmış saçlar için maske yapmak isteyen kişilerin sadece kuaförlere gitmesine de gerek yoktur. Kısa süren ve oldukça kolay yapılan bu işlemler için kuaföre gitmeye de gerek yoktur. Artık yanmış saça evlerde bakım uygulamak da kolay olan yollardan bir tanesidir. Bunun için takip edilmesi gereken adımları uygulamak yeterli olacaktır. Bunlar;

 • İlk olarak saçın cinsine uygun olan keratin alınması gerekir. Bu keratinin piyasada bulunan kalitesiz ürünlerden olmamasına da dikkat edilmelidir. Bunun için onaylanmış ve yüzde yüz garantili liquid marka keratinleri almak en doğru adım olacaktır.
 • Saçlara uygun keratinler alındıktan sonra onların kendine ait şampuanı ile saçı nazik bir şekilde yıkamak gerekir. Saç diplerine bu noktada hassas davranılması en önemli etkenlerden bir tanesidir.
 • Saçların elektrikli cihazlar ile değil de daha çok havlu ile kurutulması gerekir. Çünkü hem iksir saç gözeneceklerini daha rahat açacak hem de deriye daha iyi işleyecektir.
 • Hafif nemli olan saçlara iksir uygulanır ve ortalama on dakika bekletilir. Bu süreç gözeneklerin açılmasına da yeterli olacaktır.
 • Saç gözenekleri açıldıktan sonra saç yanıkları için maske hazırlamadan önce yağ sürülmelidir. Yağın ortalama olarak geceden sabaha kadar beklemesi gerekir. Bu durum gözeneklere daha iyi işlemesini de sağlayacaktır.
 • En son yanmış saçlar için maske uygulama adımında saçların yıkanmadan maskenin sürülmesi gelmektedir. Sürülen maske on beş dakika da bekleyince bir güzel yıkanması saçların kısa süre içerisinde kendine gelmesini sağlayacaktır.

2 comments

 • ilayda Canlı3 Kasım 2017 at 10:41
  Daha önce kullandığım maskelerin hepsi saçımı kısmen yapılandırıyordu ve bazıları ise sadece kokudan ibaretti fakat liquid keratin gerçekten olayı bambaşka bir boyuta ulaştırmış. gerçekten inanılmaz sonuçlar alıyorum emeği geçen herkese çok teşekkürler Cevapla
 • Sevgi G.20 Aralık 2017 at 10:18
  Ben keratin yağını kullanarak üzerine maske uyguluyorum etkisini kesinlikle arttırıyorCevapla

Leave a Reply

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin