TUZSUZ ŞAMPUAN

Size bu yazımızda tuzun zararları ve tuzsuz şampuanın faydaları hakkında bilgiler vereceğiz.

Tuz zaten bilindiği üzere pek çok şeye zararlı bir maddedir. Son zamanlarda da araştırma konusu olan tuz maddesi Uluslararası denetçiler tarafından hatta saç bakım uzmanları tarafından dahi tahriş edici bir madde olarak tanımlanmış ve orta derece tehlikeli sınıfında yerini almıştır. Bu yüzden kullanacağınız şampuanları, tuzsuz şampuanlardan seçmelisiniz.

            Tuz içeren şampuanlar kullanılmamalıdır çünkü saça uygulanan şampuan saç derisinden kana karışabilir ve bu da vücudunuza zarar vermektedir. Saç bakım uzmanları bu yüzden sülfatsız, paraben içermeyen ve tuzsuz şampuan kullanımını önermektedir.

Tuzsuz Şampuanın Faydaları

Saçınız için en sağlıklı, güvenli ve tuzsuz şampuanları seçmeniz çok önemlidir. Her hafta hatta belki her gün saçınıza uyguladığınız temizlik malzemesini, elleriniz veya saç deriniz emerek kana karıştırır. Kana karışan ürünlerin içerisindeki sülfat, tuz, formaldehit, paraben ve benzeri kimyasal maddeler saçınız dâhil vücudunuza ve hormonlarınıza zarar vermektedir. Hatta saç yıpranmaları ve dökülmelerinin başlıca sebeplerinden biri de budur. Tuzsuz şampuanın faydalarından önce size asla zarar vermemesi en üstün özelliğidir.

Bu açıdan bakıldığı zaman belki saç problemleriniz için belki de hormonlarınız için kullandığınız her ürüne dikkat etmeniz gerekir. Tuzsuz şampuan faydalarından biri de köpürmemesidir. Köpük bir temizlik maddesi veya göstergesi değildir. Bir şampuan ne kadar çok köpürüyorsa o kadar çok kimyasal içeriyor demektir.

Tuzsuz şampuanın faydalarının arasında hiçbir kimyasal madde içermemesi ve tamamen saf, doğal ve katkısız bir şekilde üretilmesi  vardır. Bu konuda yoğun çalışmalar yürüten Liquid Keratin Tuzsuz Şampuanın Faydaları oldukça çoktur ve bu yüzden en çok tercih edilen ürünlerdir. Liquid Keratin Tuzsuz Şampuanın Faydaları arasında saçı beslemesi ve nemlendirmesi yer alır.

Tuzsuz Şampuan erkek, kadın, çocuk ve hamile kadınlar tarafından kullanılabilir ve çıplak elle tutulabilir. Liquid Keratin Tuzsuz şampuanın faydaları organik bir şekilde üretilmiş olmasından kaynaklanır ve bunu “organic sertifikası” alarak kanıtlamıştır.

Tuzsuz şampuanın faydaları arasından en önemlileri saç derisinin düzenli bakımını yaparak saçın beslenmesini sağlamasıdır. Özellikle kepek ve yağlanma oluşumunu engeller ve saç dökülmesini önler. Liquid Keratin Tuzsuz Şampuanı Türk ve Uluslararası patent onaylıdır.

Leave a Reply

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin