SAF KERATİN

Saçlarımızı yıpratabilecek etmenler gün geçtikçe artış gösteriyor. Çünkü gerek tükettiğimiz besinler, gerek kullandığımız saç bakım ürünleri, gerekse de soluduğumuz hava günden güne doğallığını kaybediyor. Saçlarımızın savaşmak zorunda kaldığı etmen sayısı artış gösterdiğinden, zamanla saçlarımız savaşı kaybediyor ve perişan, cansız, güçsüz, mat, kuru, kırık, kopuk, yıpranmış hallere bürünüyor.

Saçlarımızın bu tür sağlıksız hallerini aynada görmek ya da başkalarından duymaksa bazen fazlasıyla moralimizi bozuyor. Aslında üzülmemize gerek yok, neden derseniz sağlığını kaybeden saçlarımızın su gibi hava gibi ihtiyaçlarından birisi de saf keratin proteinleridir. Eğer %100 doğal keratin saç bakım ürünü kullanarak, keratin proteinlerinin, saçlarımızla kemik gibi kaynaşmasını sağlarsak, saçlarımız kısa sürede eski sağlıklı formuna kavuşacaktır.

saf keratin

Keratin, saçlarımızın öz yapısında %73 oranında bulunan en önemli besleyici proteindir. Aynı zamanda 18 aminoasitten oluşan keratin proteinleri, saçlarımızda %73 gibi devasa oranda bulunduğundan, saçlarımızın hammaddesidir. Diyelim ki; saçlarımızın hammaddesine herhangi bir sebepten ötürü zarar geldi, bu durumda saçlarımız besleyici özlerini kaybedeceğinden, mat, kuru, kırık, kopuk, cansız, güçsüz, perişan hallere bürünecektir. Peki saçlarımızın anatomisi için çok büyük öneme sahip, saf keratin proteinlerine hasar verebilecek etmenler nelerdir, gelin sıralayalım.

saf keratin
  • Genetik şartlar,
  • Fizyolojik şartlar, (Hormonal düzensizlikler, aşırı yorgunluk hissi vs.)
  • Psikolojik şartlar, (Stres, depresyon, anksiyete, endişe, sigara vs.)
  • Çevresel şartlar, (UV güneş ışınları, yağmur, rüzgar, ani mevsimsel değişiklikler vs.)
  • Isıl saç bakım işlemleri, (Fön, maşa, pres vs.)
  • Kimyasal saç bakım işlemleri, (Röfle, platin, perma, ombre, oryal, boyama, balyaj vs.)
  • Kimyasal ve sentetik maddelerle (Formaldehit, paraben, sülfat, SLS vs.) formülize edilmiş saç bakım ürünleri,
  • Doğal olmayan, dengesiz ve sağlıksız beslenmeye bağlı olarak saçlar için önemli besin öğelerinin (Biyotin, kolajen, demir, çinko vs.) eksikliği.

Saydığımız tüm bu faktörler, saçlarımızı yıpratarak, perişan hâle getirecektir. Bu durum karşısında %100 doğal bir keratin yükleme ürünü (Tavsiyemiz: Liquid Saf Keratin Serum) tercih ederek, saçlarımızın keratin proteinleriyle kemik gibi kaynaşarak tedavi olmasını sağlayabiliriz. Bu sayede saçlarımız kısa sürede parlak, canlı, güçlü, pürüzsüz, yumuşak, kolay taranır hallere bürünerek, keyfimizi yerine getirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir