SAF KERATİN SERUMU KULLANMAK

Size bu yazımızda saf keratin serumunun nasıl kullanılacağı hakkında bilgi vereceğiz.

Saf keratin serumu kullanmak saç yapısında bulunan keratin proteinin azalması sonucu ihtiyaç duyulan bir tedavi yöntemidir. Saçın çok fazla işlem görmesi sonucu saç liflerinde bulunan keratin proteini azalır ve bunun sonucunda saç tülerir, tiftik bir görünüm alır. Müdahale edilmeyen saç bir süre sonra kırılmaya, kopmaya ve dökülmeye başlar.

Yapısı bozulmuş, yıpranmış, kırılmış veya yanmış saç telleri saf keratin serumu ile güçlendirilmelidir. Saf keratin serumu kullandığınız andan itibaren çok güçlü bir etkiyle saçınızdaki kuru, mat ve sert görüntünün yerine saça hacimli, kalın ve pürüzsüz bir görüntü verir. Saf keratin serumu kullanmanın hiçbir yan etkisi yoktur. İstediğiniz zaman istediğiniz şekilde hem ıslak saça hem kuru saça uygulayabilirsiniz. Saf Keratin serumunu kullananların, keratin ürünün saf, katıksız ve doğal olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

Tercih edebileceğiniz ürünlerin arasında piyasada yer alan ve tamamen doğal, katkısız ve saf keratinden üretilen Liquid Saf Keratin Serum Spreyini kullanan her insan bu ürünü tavsiye etmektedir. Liquid Saf Keratin Serum Sprey, Türk ve Uluslararası patente sahip bir üründür. Tüm laboratuar testlerinden geçerek Organic Sertifikasını almaya hak kazanan Liquid Saf Keratin Serum Spreyini kullanmak saçınız için en doğru tercih olacaktır.

Saf Keratin Serum Spreyi Nasıl Kullanılır?

1- Saçınızı iki defa şampuanla (daha etkili sonuç almak için Liquid Keratin Şampuan) yıkayın ve havluyla suyunu alın. (Saçınızın hafif nemli kalması zarar vermez.)

2- Saf Keratin Serum Sprey istenilen yıpranmış bölgelere püskürterek elinizle masaj yaparak yedirin ve kuruyuncaya kadar 5 dakikada bir tarakla tarayın. Saçınızın düz bir şekilde kurumasına yardımcı olun.

3- Sadece ılık suyla durulayın.

4- Daha etkili ve kalıcı sonuçlar için mümkünse Liquid Keratin Maskesini mutlaka kullanın ve 10-15 dk saçta bekletin. Sonra ılık suyla durulayın. 

Bu işlemi 4 günde 1 tekrar edin, tedavi bittikten sonra tekrar Saf Keratin Serum Sprey kullanmaya gerek kalmayacak kadar kalıcıdır. Saçlarınız tekrar yıpranacak etmenlerle karşılaşmadığı sürece etkisi devam eder. Saçlarına sık sık boyama renk açma düzleştirme fön gibi işlemler yapan kullanıcılar için, saçın doğal sağlıklı halini dengede tutabilmek adına belli aralıklarla saça saf ve katkısız keratin yüklenmesi tavsiye edilir. Ya da saçı besleyici ve koruyucu özelliklere sahip yumuşaklık ve parlaklık veren keratin yağının zaman zaman uygulanması ve Çilekli Keratin Nem Fön Sütü kullanılması çok faydalı olur.  Özellikle Çilekli fön sütü saçınızı yüksek ısılı işlemlere karşı koruması için ek olarak kullanılması tavsiye edilir.

Diğer ürünler için keratinbakim.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

5 comments

 • Nefse Altınbulak19 Temmuz 2019 at 17:04
  Saçlarıma başka bir keratin serumu yükledim ama hiç memnun kalmadım saç derilerim dökülmeye başladı zamanla:( bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine liquid keratin yükledim ve çok memnun kaldım saçlarım onarıldı teşekkürler :)Cevapla
  • Canan27 Temmuz 2019 at 18:17
   Tam ihtiyacım olan şeymiş aslında alıp kullanacağım :9Cevapla
   • handan2 Ağustos 2019 at 18:15
    bende kullanmayı düşünüyorumm :)Cevapla
 • Ayşe Ferhunde20 Temmuz 2019 at 16:30
  Saçlarıma kadar bakım yapıyorum ama saçlarımın asıl ihtiyacı olduğu şey keratinmiş ben kullandım ve çok memnun kaldım herkese de tavsiye ederimCevapla
 • Sevil Akpınar25 Temmuz 2019 at 15:59
  İlk başta küçük dedim kesin bir işe yaramayacak dedim ilk seansta farkı gördüm ve serum seti almaya karar verdimCevapla

Leave a Reply

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin