SAF KERATİN ŞAMPUAN

Şampuan hemen hemen hergün kullandığımız saç bakım ürünlerinden biri. Dolayısıyla saçlarımız üzerinde illaki olumlu ya da olumsuz etkileri bulunacaktır. Piyasada şampuan çeşitleri üzerine bir araştırma yapmaya kalksak yüzlerce hatta binlerce çeşit şampuanla karşılaşabiliriz. Fakat kozmetik sektöründe yer alan bu şampuanlar genel itibariyle paraben, sülfat, tuz, alkol, silikon, formaldehit, SLES, SLS gibi kimyasal maddelerle formülize edilmişlerdir Bundan dolayı bahsi geçen bu şampuanlar saçlarımızda temizleyici, besleyici, onarıcı etki bırakmak şöyle dursun saçlarımızı dökülmeye kadar götürebilecek problemlerle başbaşa bırakabilirler. Eğer şampuan tercihinde bulunmak istiyorsak saçlarımız için saf keratin şampuan en uygun ürünlerden birisidir.

Saf keratin şampuan

Saf keratin şampuan hiçbir kimyasal barındırmadığı gibi içeriğinde bulunan mersin otu, at kuyruğu bitkisi, gül suyu, kekik suyu gibi bitkisel ekstraktlarla saçları hem besler, hem onarır, hem de temizler. Bahsedilen bitkiseller aynı zamanda saç ve saç derimizdeki yağ oranının dengede kalmasını sağlayarak, saç ve saç derimizde meydana gelebilecek yağlanmalara engel olur.

Saf keratin şampuan

Mantar, sedef, egzama, kaşıntı, kızarıklık, kuruluk, sivilce, kepek gibi saç derisi cilt problemlerini de deri üzerindeki mikrobik hareketlenmelere son vererek çözen saf keratin şampuan problemli saç ve problemli saç derisini tedavi etme konusunda birebirdir.

Saf keratin şampuan

Keratin kelimesinden bu kadar bahsetmişken saçlarımız için ne önem ifade ettiğine de değinelim. Keratin saçlarımızın en önemli yapıtaşı olmakla beraber 18 aminoasitin meydana getirdiği en önemli besleyici proteindir. Bununla birlikte saçlarımızın öz yapısında %73 gibi yüksek seviyelerde bulunan saf keratin proteinleri saçlarımız için hammadde niteliği taşımaktadır.

Saf keratin şampuan

Düzenli kullanılan saf keratin şampuan içeriğinde barındırdığı saf keratin proteinleriyle saçlarımıza parlak, canlı, güçlü, ipeksi görünümler verecektir. Bununla birlikte eşsiz bir antioksidan özelliğine sahip olan bu şampuan saçlarımızı güçlendirerek yaşlanma karşıtı etkiler gösterecektir. Uzman kimyagerler eşiliğinde tam teşekküllü laboratuvar ortamlarında formülize edilen%100 doğal bir saf keratin şampuan (Saç uzmanlarımızın ortak önerisi: Liquid Keratin – Keratin Şampuanı) saçlarımızda kısa sürede mucizevi etkiler göstererek, saçlarımızın parlak, canlı, güçlü görünmesini sağlayacaktır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir