SAF KERATİN MASKESİ

Saçlarımız bazen yıpranmakla beraber nem dengesini kaybettiği için kuru, kırılgan ve zor taranan bir hal alır. Elbette bu tarz saç problemlerinin birçok nedeni bulunmaktadır. Eğer saçlarımız yıpranarak mat, kuru, kırık, kopuk haller aldıysa, bu durumda imdadımıza saf keratin maskesi yetişecektir.Peki saçlarımızın mat, kuru, kırık, kopuk haller almasının nedenlerini sorarsanız onu da kısaca cevaplayalım. Bazen maşa, pres, fön, düzleştirme, röfle, perma, platin, ombre, oryal, balyaj, boyama gibi kimyasal – ısıl işlemler; bazen yağmur, rüzgar, hava kirliliği, ani mevsim değişikliği, ultraviyole güneş ışınları gibi çevresel faktörler; bazen düzensiz, dengesiz ve sağlıksız beslenme tercihleri; bazen de psikolojik, fizyolojik, biyolojik, hormonal, genetik faktörler nedeniyle saçlarımızın yapısındaki keratin proteinleri bozulur ya da saçlarımızdaki nem dengesi bozulur.

saf keratin maskesi

Bozulan keratin proteinleri ya da nem dengesi nedeniyle saçlarımız kuru, kırık, kopuk, cansız, güçsüz, mat, sert görünümlere bürünür. Bu tür sağlıksız saç semptomları karşısında yardımımıza koşacak olan saf keratin maskesi yıpranmış saç minelerini saf keratin proteinleriyle besleyerek saçlarımızda onarım sürecini başlatmış olur.

saf keratin maskesi

%100 doğal bir keratin maskesi çok az miktarlarda kullanıldığında bile saçlarımızı mikro tabaka ile kaplayıp doğal koruma kalkanı oluşturacaktır. Böylelikle sık sık uyguladığımız fön, maşa, düzleştirme gibi ısıl işlemlerin saçlarımıza zarar vermesi engellenmiş olur.Farklı faktörler nedeniyle mat ve sert görünümler alan saçlarımızı içeriğinde barındırdığı bitkisel özlerle besleyerek parlak, yumuşak ve ipeksi görünümler elde etmesini sağlayacaktır.

saf keratin maskesi

Saçlarımızın zor taranmasının en büyük sebepleri arasında elbette kuru, kırık, kopuk, sert saç problemleri yer almaktadır. Fakat saf keratin maskesi saçın yapılarını besleyerek sistematiğini tekrar düzenli çalışır hale getirir ve saçlarda yumuşak, ipeksi, canlı görünümler sağlayarak saçlarımızın kolay taranmasına sebebiyet verir.Organik Sertifikasına sahip ve %100 doğal bir saf keratin maskesi (Saç uzmanlarımızın ortak önerisi: Liquid Keratin – Keratin Maskesi) kısa sürede yıpranan saçlarımızın tedavi sürecini başlatarak, saçlarımızda mucizevi etkiler bırakacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir