SAF KERATİN BAKIMI

Keratin, kozmetik sektörünün en trend konularından biri olmakla birlikte keratinle ilgili saç bakım ürünleri de günden güne artış göstermektedir. Fakat piyasaya sürülen keratin saç bakım ürünlerinin geneli kimyasal içeriklerle formülize edilmişlerdir. Durum böyle olunca da saçlarda olumlu etki göstermek yerine yıpratıcı etki göstermektedirler. Bu sebeple yıpranan saçlarımız üzerinde saf keratin bakımı uygulamaya karar verdiğimizde kullanacağımız keratin bakım ürününün %100 doğal ve organik olduğu konusunda kesin emin olmalıyız.

saf keratin bakımı

Saf keratin bakımı içeriğinde barındırdığı saf keratin proteinlerini yıpranan saçların anatomisindeki keratin boşluklarına göndererek saçlarımızın kısa süre içerisinde tedavi olmasını sağlamaktadır. Böylece saçlarımız parlak, canlı, güçlü görünümler elde ederek moralimizin yerine gelmesini sağlamaktadır.Keratin, saçlarımızın öz yapısında bulunan ve 18 aminoasitten meydana gelen en önemli besleyici proteindir. Bununla birlikte saçlarımızın anatomisinde %73 gibi devasa düzeylerde bulunan keratin proteinleri saçlarımızın hammaddesi niteliğindedir.

saf keratin bakımı

Eğer saçlarımızın yapısında ciddi düzeylerde bulunan keratin proteinlerine hasar gelirse, saçlarımız bu hasardan olumsuz yönde etkilenerek kuru, kırık, kopuk, cansız, güçsüz, tülerik, tiftiksi, mat görünümlere bürünecektir. Bu tür olumsuz ve sağlıksız saç semptomları karşısında saf keratin bakımı imdadımıza yetişerek saçlarımızı eski sağlığına kavuşturacaktır.Peki saçlarımızın öz yapısında çok ciddi bir düzeyde bulunan keratin proteinlerine zarar vererek, saçlarımızı yıpratabilecek başlıca etmenler nelerdir kısaca inceleyelim.Saç bakım ürünlerinden bazılarını oldukça sık kullanıyoruz. Fakat piyasada bulunan şampuan, saç maskesi, saç kremi gibi saç bakım ürünlerinin hemen hemen hepsi paraben, tuz, sülfat, alkol gibi kimyasallarla formülize edilmişlerdir. Bu sebeple saçlarımızda temizleyici, onarıcı, besleyici etki bırakmak yerine yıpratıcı etki bırakmaktadırlar.

saf keratin bakımı

Maşa, fön, düzleştirme gibi ısıl işlemleri saçlarımız üzerinde oldukça sık uyguluyoruz. Fakat bu işlemler saçlarımızın yapısındaki keratin proteinlerini deforme ederek, zamanla saçlarımızın yıpranmasına neden olmaktadırlar. Saçlarımız bahsettiğimiz etmenler ya da farklı etmenler neticesinde yıprandığında %100 doğal bir keratin bakım ürünüyle (Önerimiz: Liquid Keratin – Saç Botoksu Full – Keratin Yükleme Seti-2) saçlarımıza uygulayacağımız saf keratin bakımı saçlarımızın kısa sürede toparlanmasını sağladığı gibi saçlarımıza parlak, canlı, güçlü, ışıltılı, pürüzsüz, ipeksi görünümler de verecektir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir