Saçlar Nasıl Uzar ? Saç Nasıl Hızlı Uzar ?

Saçlar Nasıl Uzar ?  Saç Nasıl Hızlı Uzar ?

Saç nasıl uzar, saçlarımı nasıl hızlı uzatabilirim ? gür ve uzun saçlar şüphesiz ki herkesin hayalidir.  Bu yazımızda saç nasıl uzar, saçlarımı nasıl hızlı uzatabilirim gibi sorularınıza cevap vereceğiz.

Saç Uzatma Yöntemleri

En başta saçlarımı nasıl hızlı uzatabilirim diyorsanız saçlarınızı hızlı uzatmak için sizlere  iki yöntem söyleyeceğiz. Bunlardan birincisi saçlar diplerden ve köklerden tetikleyerek hızlı uzatılır, ikincisi saç uçları bakıma alınarak hızlı saç uzatımı sağlanır.

Birinci yöntemde saç derisinde bulunan gözenekler tıkalı olabilir. Bir çok defa saçlara uygulanan işlemler ve kozmetik ürünlerin etkisiyle özellikle içerisinde bulunan silikon ve sentetik maddelerin etkisi ile saç dersindeki gözenekler tıkanabilir. Böyle durumlar için gözeneklerin açılması gerekir. bunun için saç derisindeki gözeneklerin açılması için gözenek açıcı keratin iksiri kullanabilirsiniz. gözenekleri açılmış saçlar için keratin dip bakım yağı ile saçlarınızı bakıma alabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise  saçları uçlardan besleyerek hızlı uzamasını sağlamaktır. Diğer bir adıyla saçları kırılarak kopmasını engelleyerek saçları hızlı uzatma yöntemi diyebiliriz. Saçlara uygulanan bazı işlemler sonrasında saçlarımız küser, kırılır hatta yanar bu durum saçlarınızın uzasa bile sanki uzamamış gibi olur. Bunun için saçlara keratin yüklemesi yaparak saçlardaki hasarların onarılmasını sağlayabilirsiniz.

Saç Uzatan Yağlar

Bir çok kişi saçlarının yavaş uzamasından dolayı hayıflanmaktadırlar. Bu nedenle saç uzatan yağlar ile saçlara bakım yaparak hızlı saç uzatmak istemektedirler. Çok işlem görmüş, yorgun düşmüş, yıpranmış ve kurumuş saçlar kolay kırılır ve çabuk kopar bu nedenle saçlar ne kadar uzarsa uzasın uzamamış gibi görünmesini sağlar. Bir başka durum ise saça yapılan boya, açıcı gibi kozmetik ve kimyasalların etkisiyle saç derisi hasar görür  ve doğal sağlığını kaybetmesiyle saçlar olması gereğinden daha yavaş uzamasına neden olur. 

Yukarıda  bahsettiğimiz bu nedenlerle yaşanan uzama problemlerine saç uzatan yağlarla saçlara bakıma almadan önce saçlarınızı doğal sağlığına kavuşmasını sağlamamız gerekir. Bunun için keratin yağı gibi ürünlerle saça keratin yüklemesi yaparak saçların onarılmasını sağlamalısınız. Aksi halde saç uzatan yağları saçlara uygulamak size pek fayda sağlamayacaktır.

Saçların onarılması sonrasında bir takım saç uzatan yağlarla saçınız bakım yapabilirsiniz. Öncelikle bu tür yağların bir çoğu saçı uzatma anlamında etkisiz olabilmektedir. Bu nedenle saç uzatan bakım yağı olarak keratin dip bakım yağını kullanabilirsiniz. Unutmamak gerekir ki keratin dip bakım yağını gözenek açıcı keratin iksirle beraber kullanarak daha çok verim alabilirsiniz. Çünkü; saça uygulanan kozmetik ürünlerdeki silikon ve sentetik malzemeler  zamanla saç dersindeki gözeneklerin tıkanmasına yol açabilir. Saçın nefes almasını yavaşlatabilir. Bu yüzden gözenek açıcı keratin iksir ile saç derisindeki gözenekleri açılmasıyla “ saç  uzatan yağ ” olarak keratin dip bakım yağı kullanılması sizin yararınıza olacaktır.

Piyasada saç uzatan yağlar olarak bir çok yağ isminden bahsedilmektedir. Bunların bir çoğu, argan, jojoba, Hindistan cevizi, zeytinyağı, çam terebentin gibi yağlardır. Fakat; bu yağların kullanım şekli, karışım oranları, saklama koşulları, ve kullanımı hakkında pek fazla bilgi verilmemektedir. Bu bilgiler bilinmeden saça uygulanan kürler saçınıza zarar verebilir. örneğin çam terebentin saç bakımından çok önemlidir, fakat çok aşırı kullanıldığında saçları dökebiliyor. Saç uzatan yağlar adı altında yağları kullanırken çok dikkatli olmalısınız. Bu nedenle saç uzatan yağ özelliği ile keratin dip bakım yağı sizlere kolaylık sunmaktadır.

Saç Uzatan Şampuan

Son zamanlarda kozmetik ürünleri kullanımız artmıştır. Saçlara uygulanan ombre, oryal, açıcı gibi kimyasal ; fön, maşa, pres gibi yüksek ısılı işlemler sonucunda saçlar hasar görerek saçlarımız yavaş uzamasına sebep oluruz. Saç uzatan şampuan, maske, yağ gibi  ürünlerle saçlara bakım yaparak saçların doğal hızına ulaşması için çalışmalar yaparız. Bu sorunları fırsat bilerek piyasada bir çok saç uzatan şampuan adı altında şampuan satılmaktadır. Fakat bu tür şampuan kullananların bir çoğunun memnun olmadıklarını görebilirsiniz. Çünkü Bir çok ürün içerisinde sentetik malzemeler yanı sıra, sülfat, paraben gibi kimyasallar saçınızı yıpratır. Bu nedenle kullanılan şampuanlara dikkat etmelisiniz.

Liquid keratin şampuan içerisinde paraben, sülfat, silikon, tuz,SLS, petrokimya, SLES, MEA, DEA, PEG gibi Zaralı kimyasallar içermez ve saçlarınız küstürerek yavaş uzamasına sebep olmaz. Organik içerikli olup zayıf cansız saçları besleyerek güçlenmesini sağlar. içerisinde bulunan organik mersin suyu, kekik suyu, atkuyruğu bitkisi özü gibi içerikler sayesinde saç uzatan şampuan özelliği taşımaktadır. Ayrıca saç diplerinde oluşan kaşıntı, kızarıklık gibi problemlere karşı etkilidir. Saç uzatıcı şampuan özelliği taşıyan keratin şampuan  lipozom teknolojisi ile üretildiğinden diğer şampuan gibi ürünlere karşı daha fazla verim alırsınız. Lipozom  formülünde bulunan faydalı aktif olan maddelerin derinin alt  tabakalarına iletilmesini sağlayan teknolojidir. 

Saç uzatan şampuan olarak keratin şampuan kullananlar bizlere en çok şampuanınız neden köpürmüyor ? diye sormaktadırlar. Köpük yapan katkıların bir çoğu  kanserojen madde içerir, bu bakımdan keratin şampuanı kendi doğal köpüğüyle yetinir. Ayrıca köpük bir temizleyici değildir.

Saç uzatan şampuanını gözenek açıcı keratin iksir ve keratin dip bakım yağı ile birlikte kullanarak daha fazla verim alabilirsiniz. Gözenek açıcı keratin iksir ile tıkalı gözeneklerin açılması keratin dip bakım yağının açılan gözeneklerden saç köklerine ulaşarak saç köklerinin beslenmesini sağlarsınız. saç uzatan şampuan veya herhangi bir bakım ürünü kullanmadan önce  saçlarınızda yıpranmışlık varsa önce saçlarınıza keratin yükleyerek saçlarınızı onarınız.

 

Saç uzatan maske

Yavaş uzayan saçlar için saç uzatan maske uygulaması yapmak için evde doğal ürünlerle kendimiz kür yapabiliriz, yada hazır saç uzatan maske alabiliriz. Peki bu maskeler gerçekten saçların hızlı uzamasına yardımcı oluyorlar mı ?

İnternette bir çok saç uzatan maske uygulamalarıyla karşılaşabilirsiniz bunlardan bir çoğu yumurtalı, sütlü , sarımsaklı, avakadolu maskelerdir. Her saç tipi farklıdır. ve saçların yavaş uzama sebebi bilinmeden doğrudan saça maske uygulamak sizin pek yararınıza olmayacaktır. Sadece bu maskeler saçlarınıza geçici olarak yumuşaklık ve parlaklık katacaktır. Piyasada çok sayıda saç uzatan maske adı altında  ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerin bir çoğunun içerisinde bulunan kimyasallar saçlarınız hızlı uzatmayacak hatta saçlarınızın daha da yıpranmasına sebep olacaktır.

Saç uzatan maske olarak Liquid keratin saç uzatma setini kullanabilirsiniz. saçlardaki yıpranmaları ve küsmeleri gidermek için saça keratin yüklemesi yapar daha sonra saç derisinde tıkalı gözenekleri gözenek açıcı keratin iksir ile açarak keratin dip bakım yağının aktif maddelerin saç köklerinde ulaşmasını sağlayarak saçların hızlı uzamasına yardımcı olabilirsiniz. keratinbakim.com’dan rahatlıklı saf keratin ürünlerini kullanabilirsiniz.