Permalı Saç

Permalı saç

Permalı saçlarınız var ya da yeni perma yaptırmak istiyorsanız gerekli bakım aşamalarına dikkatli bir şekilde uymak gerekir. Çünkü perma yapılan saçlar yapım aşamaları sırasında ve sonrasında oldukça yıpranacaktır. Perma yapılan saçlar sadece permalı olduğu için değil sürekli bakımlı ve güzel gözükmesi için gerekli bakımların önerileri hayati önem taşımaktadır.

Perma; daha çok kadınların kullanıyor olduğu kalıcı olarak saç kıvırma tekniğidir. Saçların kısaltılması söz konusu olmadığı sürece de bu kıvırcıklık sürecektir. Permalı saç için uygulanacak bakım arasında en çok dikkatleri çeken ise keratin olmaktadır. Permalı saç bakımı;

 • Yılda en fazla üç kere perma yapılması gerekir. Bunun daha fazlası saçların kurtarılmayacak kadar kötü hallere gelmesine neden olur.
 • Saçlar nazikçe ve keratin setine ait olan şampuanlar ile yıkanması gerekir. Saç köklerine sert ve kimyasal ürünler sürmek saçların bir hayli yıpranmasına neden olacaktır.
 • Saçlara kendine daha hızlı gelebilmesi için derin besleyici olarak bulunan kremlerin, yağların, iksirlerin ya da maskelerin kullanılması gerekir. Bunun ile saçlar kendine daha rahat bir şekilde gelecektir.

PERMADAN YIPRANMIŞ SAÇLAR

Perma yapmak saçlara elektrik ve ısı verilmiş olmasından dolayı bir hayli yıpranmasına neden olur. Saçların ana maddesi olarak bulunan proteinlerin yani keratinlerin yok olmasına neden olacaktır. Bu yüzden bakımların dikkatli olarak yapılması da gerekecektir. Yıpranmış saçlara bakım konusunda ilk sıralarda liquid keratin ürünleri de gelmektedir. Sadece yağ ya da kür olarak değil saç kremleri, şampuan gibi birçok farklı ürünü de bulunmaktadır. Uygulanması gereken bakımlar;

 • Saçların temiz olması her zaman önemli olmaktadır. Keratin setine ait olan şampuanlar ile saçların yıkanması gerekirken, saç diplerine sert davranmaktan kaçınılmalıdır. Daha çok yumuşak hareketler ile saçları yıkamak önemli olmaktadır.
 • Saçlara elektrikli aletler uygulamamak gerekir. Saçlar yıkandığı zaman hem bakım yağları uygulamak için hem de zarar vermemek için elektrikli aletler yerine havlu ile kurutulması gerekir.
 • Saçlar her yıkandıktan sonra mümkün olduğu kadar haftada iki kere saç bakım yağlarının uygulanması gerekir. Bu bakım yağları permalı saç bakımı konusunda en önemli noktalardan bir tanesidir.
 • Yağları eğer aksi bir durum yoksa geceden sabaha kadar bekletilmesi gerekir. Yağlar saçlarda ne kadar beklerse o kadar etkili bir şekilde olacaktır.
 • Yağların ardından saçlara maske uygulanması da önemli noktalardan bir tanesidir. Çünkü permadan yanan saçlar sadece bu yöntemler ile daha rahat kendine gelecektir. Maskenin de sadece on dakika beklemesi ve hemen durulanması gerekir. Aksi halde saçlar daha kötü bir şekilde yanabilir.

Bunun gibi işlemler her zaman permalı olarak bulunan saçlardaki yanıkları, yıpranmaları ya da kırılmaların bir anda kendine gelmesini ve onarılmasını da sağlamış olacaktır.

2 comments

 • Betül Zorlu3 Kasım 2017 at 11:20
  Ben biraz aktif bir kişiliğim olduğu için saçıma her türlü şeyi yaptım fakat normal olarak saçlarım çok fena yandı ve çok kısa kestirmek zorunda kaldım fakat sonra yaptığım araştırmalar sonucunda saçıma keratin yüklemesi yapmaya karar verdim ve artık saçıma yaptığım hiçbir işlem için tedirgin olmuyorum saçlarım inanılmaz yapılandı herkesin mutlaka kullanması gereken bir ürün. Cevapla
 • Jülide N.20 Aralık 2017 at 10:17
  Benim permalı saçı olan birçok arkadaşımın ilacı oldunuz benimde saçlarım yavaş uzuyordu hızlı uzatma seti bir harika çok işe yarıyor çok memnunumCevapla

Leave a Reply

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin