Kuru ve Mat Saçlar İçin Çözüm Önerileri

Kuru ve mat saçlar neredeyse bütün hanımların görünüşlerini etkileyen, bakımlı olup olmadıklarını belirten en önemli unsur olarak düşünülmektedir. Yaşadığınız her olay, mevsimler, ya da hormonsal değişimler, kimyasal ürünler saçlarınızda doğrudan bir değişiklik meydana getirebilmektedir. Dünya üzerinde hanımların en çok uğraştıkları ve bir çözüm bulmaya çalıştıkları durumların başında kuru ve mat saçlar gelmektedir.

Kuru ve Mat Saçlar Nasıl Düzelir ?

Saçımızda kuru ve mat soluk bir görüntü varsa ve bu doğuştansa,  saçımızı her yıkadığımızda, hatta her sabah kalktığımızda saçımıza uygun ürünleri bularak, saçımızın daha parlak gözükmesini sağlayabiliriz.

”Kuru ve mat saçlar” pek çok açıdan hanımların canını sıkan durumlar olarak nitelendirilebilirler. Zira bu tür saçları kullanmak bir hayli zor olacaktır. Kuru ve mat saçlara sahipseniz , aşağıda bu durum ile ilgili çözüm önerilerine değinmiş bulunuyoruz. Kuru saçlara ve mat saçlara evde saç bakımı hakkında daha fazla bilgi almak için “Saç parlatma adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Saçların kuruyup matlaşmasının sebepleri

Bol Su Tüketimi: Saçlar için oldukça tehlikeli durumların başında susuzluk gelmektedir. Susuzluk pek çok kadının saçlarında canlılığı kaybetmesine neden olmaktadır. Su eksikliği doğrudan kuru ve mat saçlara sahip olmanıza neden olmaktadır. Bu sebepten dolayı hanımların gün içerisinde bol miktarda su tüketmeleri gerekmektedir. Su tüketimi, pek çok açıdan oldukça yararlı olabilmektedir. Hem insan vücudu için hem de saç bakımı için oldukça önemli olan su tüketimi, saçlarda kuruluğu önleyen en önemli etkenler arasında yer alabilmektedir.

Serumlar ve Bakım Ürünleri: Saçlarda kuruluk ve matlıktan kurtulmak onları yumuşacık ve ipeksi bir görüntüye kavuşturmak istiyorsanız, yapmanız gerekenlerden biri, kendiniz için en uygun saç bakım ürününü keşfetmek olacaktır.

Bu ürünler sayesinde saçınızda doğrudan bir yumuşaklık hissi elde etmeniz mümkün olacaktır. Kuru Ve Mat Saç Bakım Ürünleri sayesinde saçınızı canlandırmanız mümkündür. Bu ürünleri eczanelerde, kozmetik marketlerde ya da güzellik merkezlerinde bulmanız mümkündür. Ancak bu ürünleri elde ederken dikkat etmeniz gerekenler arasında yer alanlardan biri, saçlarınızda kullanacağınız bu ürünlerin sizin için uygun olması olacaktır.  Kuru ve mat saçlar için şampuan olan liquid keratin şampuan ile saçlarınız canlanır , parlaklaşır ve ipeksi görünüme sahip olur. Bitkisel tedaviler geçici önlemler sunsa da size kalıcı etki bırakacak olan garantili katkısız keratin setlerinden biridir.

 Kuru Saçlara Bakım Yağları: Saçlarınız, Liquid Keratin Yağı ile kuru ve mat saç olmaktan çıkacak ve canlanacaktır. Bir süre düzenli olarak kullanılması gereken keratin yağı saçınıza daha sonra kalıcı etkiler bırakarak canlılığına kavuşmasını sağlayacaktır.

Doğal Yöntemler: Yalnızca market ya da eczane ürünleri kullanarak değil, evde yapabileceğiniz bir takım saç maskeleri ya da kuru ve mat saç görüntüsünü engelleyecek olan yöntemler deneyebilmeniz mümkündür. Bu yöntemler arasında ilk sırada, saça yoğurt ile maske yapmak olacaktır. Bu yöntem pek çok hanımın sıklıkla kullandığı, saça canlılık katan yöntemler arasında yer alır. Kalıcı etki için Katkısız Keratin!.

Kuru saçlara bakım hakkında daha fazla bilgi almak için ” kuru saçların bakımı nasıl olmalıdır ” adlı makaleyi okuyabilirsiniz.

6 comments

 • Güler A.10 Mart 2017 at 02:08
  Saçlarım kuaförde ombreden dolayı açıcıdan yandı, kopmalar var, eski sağlıklı haline döner mi gerçekten ve hangi ürünleri tavsiye edersiniz.Cevapla
  • admin11 Mart 2017 at 09:01
   Merhaba Güler hanım. Öncelikle ürünlerimizin garantilidir ve dermatologlar tarafından onaylanmıştır.Anladığım kadarıyla saçlarınız çok fazla yıpranmış durumda size keratin setlerimizi önereceğim ; Yıpranmış saçlar için garantili set : https://www.keratinbakim.com/garantili-keratin-sac-bakim-seti-1/ Dökülen saçlar için garantili set:https://www.keratinbakim.com/keratin-dokulme-seti/ saçlarınızda hem yanma durumu söz konusu ve hemde dökülme söz konusu olduğu için asıl almanız gereken setimiz mega keratin setidir. Aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. mega keratin set:https://www.keratinbakim.com/mega-keratin-seti/ Daha fazla bilgi için: 05337651634Cevapla
 • Hazal12 Mart 2017 at 13:03
  Merhaba makalede yazdığınız gibi saçlarım çok kuru ve mat keratin kreminin yanında saçlarımı besleyecek bir ürün daha almak istiyorum tavsiyeniz nedir aceba ?Cevapla
  • admin14 Mart 2017 at 19:05
   Merhaba Hazal hanım isterseniz içerisinde hemkeratin kremi bulunduran aynı zamanda saçınızı besleyecek keratin serumu, keratin maske ve keratin şampuanı bulunan setimizi kullanmanızı tavsiye ederim. Hem daha uygun fiyatta olur hem de saç sorunlarınıza kesin çözüm getirmiş olursunuz. Aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz; https://www.keratinbakim.com/garantili-keratin-sac-bakim-seti-1/Cevapla
 • ayperi gülen3 Kasım 2017 at 14:06
  ben daha önce birazda psikilojik olarak canım çok sıkıldığından dolayı kendime bakmayı bırakmıştım saçların devamlı bir bakıma ihtiyacı vardı ama ihmal edince saçlarım kuruyup matlaşmıştı ve ne kullandıysam saçlarımın eski canlılığına kavuşturamadım ama liquid keratin imdadıma yetişti ve saçlarıma ihtiyacı olan proteini canlılığı geri kazandırdı çok mutluyum herkese tavsiye ederim. Cevapla
 • Zeyno K.20 Aralık 2017 at 10:10
  Hafif nemli saçıma krem uygulayarak canlılık kazandırıyorum saçlarıma çok işe yarıyorCevapla

Leave a Reply

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin