KERATİN YAĞI MUCİZESİ

Keratin Yağı Mucizesi

KERATİN YAĞI MUCİZESİ

KERATİN YAĞI NEDİR?

Keratinin önemi her geçen gün daha da çok anlaşılmaktadır. Neden derseniz, keratin saçlarımız için oldukça önemli bir maddedir. Bu sebeple keratin içeren ürünler de piyasada gün geçtikçe artış gösteriyor. Fakat piyasada yer alan keratin sütü, keratin yağı gibi keratin saç bakım ürünlerinin geneli yapay keratin içermekle beraber kimyasal maddelerden formülize edilmişlerdir. Bu sebeplerden ötürü keratinle ilgili keratin şampuan ya da keratin yağı gibi saç bakım ürünlerini seçerken ince eleyip, sık dokumalıyız ve %100 doğal olduğuna dikkat etmeliyiz.

Keratin saçlarımız için adeta ölüm kalım niteliğindedir diyebiliriz. Çünkü keratin, saçlarımızın anatomisinde %73 gibi devasa oranda bulunmakla birlikte 18 aminoasitten meydana gelen en önemli besleyici proteindir. Yani keratin proteinleri saçlarımızın hammaddesidir diyebiliriz. Diyelim ki; keratin proteinlerine içsel yahut dışsal sebeplerden ötürü hasar geldi, o zaman saçlarımız perişan, yıpranık haller alacaktır. Peki saçlarımız için ciddi öneme sahip keratin proteinlerine hasar verebilecek etmenler nelerdir derseniz, gelin maddeler halinde başlıcalarını sıralayalım.

Keratin Yağı Mucizesi

Saçlarımızın Yapısındaki Keratin Proteinlerine Hasar Verebilecek Etmenler

  • Isıl saç bakım işlemleri, (Fön, pres, maşa vs.)
  • Kimyasal saç bakım işlemleri, (Röfle, platin, ombre, oryal, perma, boyama, balyaj vs.)
  • Genetik faktörler,
  • Psikolojik faktörler, (Stres, sinir, anksiyete, depresyon, moralsizlik, sigara vs.)
  • Fizyolojik faktörler, (Hormonal dengesizlikler, aşırı yorgunluk hissi vs.)
  • Çevresel faktörler, (UV güneş ışınları, ani mevsimsel değişiklikler, yağmur, rüzgar, fırtına, hava ve su kirliliği vs.)
  • İçeriğinde kimyasal madde(Formaldehit, sülfat, paraben, tuz, SLS, SLES, alkol, silikon vs.) barındıran saç bakım ürünleri,
  • Dengesiz, doğal olmayan ve sağlıksız beslenmeye dayalı saçlarımız için çok önemli besin öğelerinin(Biyotin, kolajen, demir, çinko, protein, mineral, vitamin vs.) eksikliği.
KERATİN YAĞI MUCİZESİ

Tüm bu etmenler, saçlarımızdaki keratin proteinlerinin yapısını bozarak, saçlarımızın sağlığını bozacaktır. Can sıkıcı saç problemleri karşısında ise imdadımıza yetişecek ürünlerden olan keratin yağı (Tavsiyemiz: Liquid Keratin Yağı) eğer %100 doğal ve patentli olursa, saçlarımızı kısa sürede tedavi ederek, eski sağlıklı formuna kavuşturacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir