Keratin Yağı Mucizesi

Keratin Yağı Mucizesi     

Argan yağı, jojoba yağı derken şimdi de keratin yağı nereden çıktı dediğinizi duyar gibiyiz. İnsana ihtiyaç oldu mu nerdeyse onu bulup öğrenir. Bu makalemizde sizlere son zamanların gözdesi olan keratin yağından ve keratin yağı faydalarından bahsedeceğiz. Eğer keratin yağı mucizesini anlarsanız işte o zaman saçlarınızdaki sorunu halledeceksinizdir.

Keratin Yağı Nedir?

Keratin yağı protein tozu ile Hindistan cevizi yağının birleşmesinden elde edilen modifiye bir yağdır. Keratin yağının yıpranmış saçlardaki etkisi çok fazladır.

Hindistan cevizi yağı, yıpranmış ve kırık saçlarda kullanımı yaygın olan bir yağdır. Keratin de, yıpranmış saçları onaran etkili bir proteindir. Her ikisinin de bileşiminden elde edilen bu keratin yağı, gücünü bu birleşimden almaktadır.

Saçın derinlerine kadar hızlı bir şekilde yerleşen yağ olarak bilinen hindistancevizi, bu özelliğiyle keratin proteinlerinin de saçın derinliklerine taşınmasını sağlıyor. Saçlardaki kırık ve hasarlar keratinlerle tedavi edilirken, hindistancevizi yağı ile de hem yumuşaklık nem hem de parlaklık kazanıyor.

Keratin Yağı Nasıl Kullanılır ?

Tüm kullandığınız yağlar ve bazı saç serumları ve keratin yağı da onlar gibi değişik şekillerde kullanılabiliyor. İster saç boylarına ve uçlarına, ister dipten en uca kadar uygulayabilirsiniz. En yaygın ve faydalı kullanımı ise nemli temiz saça uygulanıp masaj eşliğinde en az 15-20 dakika bekletilip, sonra ılık suyla durulanmasıdır. İsteğe göre durulanmadan da kullanabilirsiniz.

Banyodaki şampuana da avucunuzda birazcık karıştırarak saçınıza masaj yapın ve 5 dakika sonra durulayın. Keratin yağı ile yaptığınız bu bakım size vakit kaybettirmez.

Banyo öncesi keratin yağı kullanımında 1/2 saat önce uygulanması faydayı daha da arttırır. Uygun zamanlarda, saçta daha uzun bekletilmesi tavsiye edilir.

Genel bakım amaçlı kullanıldığında da haftada 2 defa kullanılması yeterli olacaktır. Saçın ihtiyacına göre daha sık ya da daha az kullanabilirsiniz. Bu kısmı size bırakıyoruz.

Keratin Yağı Kullananlar

Keratin yağı kullananlar genelde istediği sonuçlara ulaşmaktadır. Tabi etki süresi saç sağlığına göre değişmektedir. Keratin yağı kullananlardan bazıları şampuanın içine keratin yağı karıştırıp kullanmaktadır. Bu şekilde kullanımda da etkili sonuçlar alınmaktadır.

Keratin Yağı Fiyatları

Keratin yağı piyasada birçok firma tarafından satılmaktadır. Keratin yağı alırken, hatta herhangi bir saç bakım ürünü alırken, ilk bakmanız gereken unsur Patentli ve tamamen organik olmasıdır. ”Keratin yağı fiyatları” çok ucuz ise güvenmeyin, çünkü çok ucuz ise tamamen organik keratin değil de içinde kimyasal katkı maddeleri kullanıyorlardır.

 Keratin yağı hakkında daha fazla bilgi almak için ” keratin yağı nasıl kullanılır ” adlı makaleyi okuyabilirsiniz.

Saf keratin yağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için saf keratin yağı adlı makaleyi ziyaret ediniz.

6 comments

 • Feride Rastgelen10 Eylül 2016 at 23:40
  Likid Keratin Yağı sonunda aldım, fakat çok çabuk bitti, o kadar memnun olmama karşılık çabuk bitmesi üzücü. ekonomık durumum iyi oldukça alacağım bir ürün.Cevapla
  • admin11 Eylül 2016 at 11:44
   Likid Keratin Yağına Memnun olmanıza sevindik, teşekkürler.Cevapla
 • Arzu Orhan3 Kasım 2017 at 16:25
  Ferideye katılıyorum ama yine de fiyat fayda dengesi çok iyi çünkü daha önce birçok şey kullandım ama hiçbir ürün bu kadar etkili olmamıştı. Özverili çalışmalarınız için sonsuz teşekkürler  Cevapla
 • Nilgün L.20 Aralık 2017 at 09:38
  Gerçekten keratin tam manasıyla bir mucize saçımı dipten uca yenileyerek canlı ve ipeksi görünmesini sağlıyorCevapla
 • ismail koşan12 Haziran 2019 at 15:46
  Keratin yağı erkek kullanımına uygunmudur.?Cevapla
 • meltem kara12 Haziran 2019 at 15:51
  Benim saçlarımda kırıklar vardı keratin yağı kullanmamı önerdiler bir firmanın keratin yağını aldım kullandım saçlarım daha kötü oldu müşteri hizmetlerini aradığımda iyi davranmadılar beni suçladılar. sonra L**** K**** markasının ürünlerini çok övdüler bir deneyeyim dedim keratinbakim.com dan patentli saf keratin yağı aldım şimdi çok memnunum ilk seansta saçlarım toparlandı keratin yağı alırken saf katkısız özellikle patentli olmasına özen gösterin yoksa saçlarınız fayda değil zarar veriyor.Cevapla

Leave a Reply

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin