KERATİN YAĞI KULLANANLAR

Keratinin saçlar için en önemli besleyici madde olduğu anlaşıldığından beri keratin; kozmetik sektörünün en trend kelimelerinden biri konumunda. Eğer saçlarımız yıpranırsa yardımımıza koşacak ürünler hep keratin içerikli olacaktır. Özellikle uzman dermatologlar, keratin yağı kullananlar ve saç uzmanları tarafından tavsiye edilen keratin yağı saçlarımız için mucizevi özellikler taşımaktadır.

keratin yağı kullananlar

Arada bir rüzgar, yağmur, ani mevsimsel değişiklik, ultraviyole güneş ışınları, hava kirliliği gibi çevresel etmenler; arada bir perma, platin, ombre, oryal, boyama, röfle, düzleştirme, maşa, fön, balyaj gibi kimyasal – ısıl saç bakım işlemleri; arada bir paraben, tuz, sülfat, alkol, formaldehit, silikon, SLS, SLES gibi kimyasal maddelerle formülize edilmiş saç bakım ürünleri; arada bir de psikolojik, fizyolojik, hormonal, genetik, biyolojik etkenlere maruz kalan saçlarımız zamanla yıpranarak mat, kuru, kırık, kopuk, cansız, güçsüz, sert görünümler elde etmektedir. İşte bu tür saç problemleri karşısında keratin yağı kullananlar tarafından da tekrar tekrar kullanılan ve tavsiye edilen keratin yağı saçlarımızı kısa sürede sağlığına kavuşturacak bitkisel özlerle formülize edilmiştir.

keratin yağı kullananlar

Nano-teknolojik yöntemler kullanılarak tam teşekküllü laboratuvar ortamlarında formül bulan keratin yağı içeriğinde barındırdığı mikro-özler sayesinde saçların tüm bölgesine nüfuz etmektedir. Böylece yıpranan saçları kısa sürede etkisi altına alabilen keratin yağı içeriğinde barındırdığı hindistan cevizi özleri ve saf keratin proteinleri sayesinde saçlarımızı sağlığına beklenenden az sürede kavuşturacaktır.

keratin yağı kullananlar

Bazı ısıl işlemlerden dolayı saçlarımızın yıpranması konusunda şikayetçi olabiliyoruz. Fakat keratin yağı barındırdığı bitkisellerle saçlarımızda doğal bir koruma kalkanı oluşturarak saçlarımızı fön, maşa, düzleştirme gibi ısıl işlemlerden, kimyasal işlemlerden ve dış etkenlerden koruyacaktır.

İçeriğinde barındırdığı saf keratin proteinleri ve hindistan cevizi özleri sayesinde saçlarımıza parlak, canlı, güçlü, ipeksi, pürüzsüz, ışıltılı görünümler veren keratin yağı hem besleyici hem onarıcı hem temizleyici etkiler taşımaktadır.

keratin yağı kullananlar

Yıpranan saçların tedavi yöntemi sorulduğunda gerek uzman dermatologlar gerek keratin yağı kullananlar gerek saç uzmanları tarafından özellikle önerilen keratin yağı (Saç uzmanlarımızın ortak tavsiyesi: Liquid Keratin – Keratin Yağı) %100 doğal olduğu takdirde mucizevi etkilerini saçlarımız üzerinde kısa sürede gösterecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir