KERATİN KREMİ

Yanmış veya yıpranmış saçlara keratin yüklemesi yapılarak onarılma işlemi yapılır. Keratin yüklemesi yapıldıktan sonra kullanılan saç bakım ürünlerinin değiştirilmesi gerekmektedir. Bunun sebebi yüklenen keratinin saç tellerine daha iyi işlemesini sağlamaktır. Keratin kremi durulanmayan bir saç bakım kremi olduğu için gün boyu saça bakım yapar. Keratin kremi sadece keratin yüklemesi yapanların değil saçında yıpranma olan kullanıcılar için de mucizevi bir üründür.

keratin kremi

Sıradan saç bakım kremleri sadece yıkama esnasında oluşan kuruluk ve dolaşık durumu düzeltmekte. Saçtan anında durulandığı için sonrasında herhangi bir bakım etkisi yaratmamakta. Genellikle saç bakım kremleri içerisinde yüksek oranda kimyasallar kullanılır ki saçın anında yumuşaması sağlansın. Ancak bu kimyasallar saçın sonrasında daha çok kurumasına sebep olur.

keratin kremi

Sıradan saç bakım kremleri içeriğinde yoğu bir şekilde zararlı kimyasallar bulundurduğu için formülünde yararlı bileşenleri bulundursa dahi olumlu etkisi olmaz. Saç için yararlı bileşenler zararlı kimyasallar bulunan saç bakım ürünlerinin içeriklerinde etkilerini kaybederler ve saça işlenemezler.

keratin kremi

Keratin kremi içerisinde saf keratin proteinleri bulunduğu ve bir sonra ki yıkamaya kadar saçta kaldığı için saçın onarılması devam eder. Aynı zamanda formülünde bulunan avokado ve argan yağları saç tellerinin ihtiyacı olan vitamini sağlayarak en iyi şekilde beslenmesini destekler. Sıradan saç bakım kremlerinin aksine durulanmamasına rağmen saçta herhangi bir ağırlık yaratmaz ve yağlandırmaz.

keratin kremi

Bir saç bakım kreminin içerisinde saf keratin proteinleri olması oldukça önemlidir. Keratin kremi temiz içerikli durulanmayan bir saç bakım kremi olduğu için saçı dış etkenlere karşı rahatlıkla korur. Saf keratin proteinleri saç üzerinde görünmeye bir kalkan oluşturarak ısıyla şekillendirme işlemlerine karşı saçın en az zararı almasını sağlar.

keratin kremi

Eğer saçınızda keratin yüklemesi mevcutsa bu keratinin de saça en iyi şekilde işlenmesinde katkıda bulunur. İlk kullanımdan itibaren saça yumuşaklık kazandırarak kolay bir şekilde taranmasını sağlar. Liquid Keratin markasının Keratin Saç Kremi diğer keratin kremiseçenekleri arasında içeriğinde bulundurduğu saf keratin proteinleri ve bitkisel yağlar sayesinde saça bıraktığı doğal ışıltı ve etki ile en iyisidir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir