KERATİN BOTOX NEDİR VE NASIL KULLANILIR ?

Saç Botoksu Nedir ?

Saç Botoksu Hangi Amaçla Kullanılır ?

Saçı besleyen amino asitler ve protein vardır. bu amino asitler ve proteinler saçın korumasını ve güçlü kalmasını için gerekli olan maddelerdir. Saç botoksu, bu amino asitlerin ve proteinlerin saç diblerine uygulanması işlemidir. Saç botoksundaki asıl amaç gençleştirmesini sağlamaktır. Fön maşa düzleştirici ve bunlara benzer saç düzleştiriciler saçın yapısında kırılmalara dökülmelere ve yıpranmalara yol açabilir. Bununla beraber saçtaki amino asitler ve keratin zarar görür. Zarar gördükleri için saç yapısı yaşlanır,cansız kuru ve mat saç görünümü oluşur. Saç keratin proteini hakkında daha fazla bilgi almak için “keratin proteini” adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Saç boyası ve perma uygulamaları da saçı yaşlandıran diğer faktörler olarak bilinir. Saç botoksu uygulamamız ile saçlar güçlenir kopmalar kırılmalar ve dökülmeler azalır. Aynı zamanda saç botoksu uygulaması saçların canlı ve parlak görünmesini sağlarken saç yapısını da güçlendirmiş olur.

Saç botoksu nasıl yapılır,neye yarar ?

Saç botoksu kırılmış, yıpranmış ve hasar görmüş saçlar için uygulanan nemlendirici bazlı bir işlemdir. ’Saç botoksu’ saçlarını çeşitli kimyasallara maruz bırakan sürekli saçını boyayan(sprey,jöle) kadınlar için oldukça önemlidir. Çünkü ‘saç botoksu’ uygulamasında zarar görmüş saç yapısı yeniden eski gücüne ve canlılığına kavuşmaktadır. Peki saç botoksu nasıl yapılır?

Saç botoksunu için gerekli olan ürünleri internetten sipariş vererek veya çeşitli saç bakım merkezlerine giderek yaptırabilirsiniz. Ancak saç bakım merkezlerinde yada kuaförlerde bu işlem için istenen ücretler çok fazla olduğu için birçok kişi bu uygulamayı, ürünleri kendi temin ederek yapmaktadır. Saç botoksu yaparken kullandığınız şampuanın parabensiz şampuan olmasına özen göstermelisiniz. 

 

 Saç botoksu için öncelikle saça keratin yüklemesi yapılması gerekir. Keratin yüklemesi yıpranan, hasar gören ve kırılan saçlar için tercih edilen en ideal saç onarım yöntemidir. Fakat Keratin yüklemesi ve kaynaması kolay olan bir işlem değildir. Çünkü keratin yüklemesi saça etkisini göstermesi için çok hassas bir şekilde yapılmalıdır. Keratin hakkında daha fazla bilgi için ”Keratin nedir” adlı yazıyı okuyabilirsiniz.