Keratin Bakımın Zararları


Keratin Bakımın Zararları

Bu yazımızda sizlere keratin bakım zararlı mıdır? Keratinin bakımı zararları nelerdir? Doğru keratin bakım nasıl olmalıdır? Gibi konular hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Özellikle yıpranmış yanan saçlara çözüm arayanlar için doğru adreslere, doğru markalara yönlendirme anlamında bilgiler vereceğim.

Keratin Bakımın Zararları Nelerdir?

Öncelikle Türkiye’de üç çeşit keratin bakım yapılmaktadır. Bunlardan birincisi brezilya fönü adı altında yapılan keratin bakımlardır. Bunlar kesinlikle ama kesinlikle  keratin bakımla alakası yoktur. Sadece ismine keratin bakım diyerek düzleştirmenin vermiş olduğu zararlardan korkutmamak için insanlara keratin bakım denilmektedir. Bu terimi kuaförler çok kullanmaktadırlar. Bayanların özellikle bu konuya çok dikkat etmesi gerekmektedir. Kuaförünüz keratin bakım yaparken brezilya fönü yani düzleştirme malzemeleri ile keratin bakım yapabilirler, kuaförden çıktıktan sonra bazen birkaç gün bazen birkaç hafta hatta birkaç ay saçlarınız mükemmel bir parlaklığa, konfora ve güzelliğe kavuşabilir. Ama saçlara yapılan bu bakım bir keratin bakım değildir, saçlarınıza daha çok zarar verir ve birkaç hafta sonra paranızın ve zamanınızın boşa gittiğini görürsünüz. Ve saçlarınızdaki hasarları ikiye katlar. Keratin bakımı zararları deyince dikkat etmemiz gereken bir durum saçıma keratin bakım mı yapılıyor yoksa brezilya fönümü yapılıyor bunu bilmeniz gerekiyor.

“ Keratin bakım zararlı mıdır ? diye merak edenler için Türkiye’de uygulanan ikinci bir keratin bakım ise kuaför ortamlarında maske ve kremlerle yapılan uygulamadır.

Keratin bakımı zararları deyince dikkat etmemiz gereken bir durum saçıma keratin bakım mı yapılıyor yoksa brezilya fönümü yapılıyor bunu bilmeniz gerekiyor. Yine kuaför ortamlarında maske ve kremden oluşan keratin bakım adı altında yapılan bir saç bakımıdır. Bu bakım  saça uygulandığında saçı yumuşatan silikon ve sentetik içerikli maddeler içerir. Bunun saça bir zararı yoktur fakat etkisi  sadece birkaç hafta sürer ve etkisi kaybeder.

Keratin Zarar Verir Mi ?

Eğer saçlarınıza oryal, açıcı, boya, ombre gibi kimyasal ve pres, maşa, fön gibi yüksek ısılı işlemler uyguluyorsanız, ve saçlarınız, yanmış, kırılmış, yıpranmış ise yapacağınız tek şey gerçek keratin bakımı yapmanızdır. İçerisinde silikon, sentetik ve hiçbir kimyasal madde içermeyen; içerisinde gerçek  keratin  protein  bulunan ürünler kullanmanız gerekmektedir. Katkısız, doğal, saf keratin ürünler kullanarak saçlarınızı keratin proteinlerine doyurabilirsiniz. 

Gerçek Keratin bakım zarar vermez tam aksine saçları onarır, ve saçların deforme olmasını engeller. Keratin bakım yaparken kullandığınız ürünler çok önem arz eder. Bunun için ürünlerin saf, doğal, katkısız ve özelliklede patentli olmasına dikkat ediniz. Hem Türk hem Uluslarası patente sahip Liquid