Etiket: erkek saç bakımı

ERKEK SAÇ BAKIMI


Erkeklerin en büyük problemlerinden biri saç dökülmeleridir. Saç dökülmelerinin önüne geçmek için yapılan erkek saç bakımı rutinleri saç sağlığına daha çok zarar verebilmektedir.

Bunun sebebi saç sağlığına iyi gelmeyen içeriğinde zararlı kimyasallar bulunan ürünlerin saç bakımı için kullanılmasıdır. İçeriğine bakılmadan alınan bu ürünler saç kuruluğuna, kepek problemlerine ve saç dökülmelerine neden olmaktadır.

Saç kuruluğuna sebep olan erkek saç bakımı ürünleri saç derisinde bulunan gözenekleri tıkar ve yeni saçların çıkmasını engeller. Kuruyan saç derisi, saça nem veremez.

Nemsiz kalan saçta dökülme ve kepek gibi problemler oluşmaya başlar. Erkek saç bakımı için tercih edilmesi gereken ürünler doğal içerikli olanlardır.

İçeriğinde zararlı kimyasallar bulunan erkek saç bakımı ürünleri doğal yağları formülünde bulundursa dahi saça iyi gelmezler. Zararlı kimyasallar doğal yağların saça vermesi gereken özelliklerin kaybolmasına neden olur.

Erkek saç bakımı için zararlı olan bu kimyasalların ürün içeriğinde olmaması ancak saç bakımının tamamen etkili bir hale getirir. Formaldehit, paraben, SLS, SLES gibi kimyasallar piyasada ki birçok erkek saç bakımı ürünlerinde bulunmaktadır.

Bu kimyasalların saç temizliği ya da bakımı için herhangi bir etkisi olmamasına rağmen köpürtme veya ürün raf ömrü uzatmak için saç bakım ürünlerinin içeriğinde bulunurlar. Bilinçsiz tüketicinin saçını maruz bıraktığı bu kimyasallar yüksek oranda kanserojen özellik de taşımaktadır.

Saça uygulanan fön, vaks gibi işlemler saç tellerinin zayıflamasına ve saç uçlarının kırılmasına sebep olur. Kırılan saç uçları tek başına doğal yağlarla tedavi edilememektedir. Erkek saç bakımında yeni trend olan keratin yüklemesi kırılan saç uçlarını onarır ve saç tellerinin daha dayanıklı olmasını sağlar.

Keratin yüklemesi erkek saç bakımı için oldukça gerekli ve evde yapılabilen basit bir işlemdir. Liquid Keratin ürünleri ile yapılabilen evde keratin yüklemesi saç tellerini dipten uca yeniler ve yeni saçların daha sağlıklı çıkmasını sağlar.

Liquid Keratin – Saç Botoksu Keratin Yükleme Seti ile saça yapılan keratin yüklemesi kalıcı ve formülünde zararlı kimyasallar bulundurmadığından erkek saç bakımı için son derece gereklidir.