Asıl Amaç Güçlü Saçlar !

Hacimli Saçlar

Her gün en iyi saç günü olsaydı harika olmaz mıydı? Neyse ki, saç türünüz ne olursa olsun, kilitleriniz her durumda sağlıklı ve parlak görünebilir. Bu yazıda, güçlü saçlar için doğal yöntemler ve her zaman takip edebileceğiniz bazı genel adımlar bulacaksınız. Tüm adımları izleyin ve güçlü saçlara sahip olmak için geçerli olanları seçin.

1.Güçlü Saçlar İçin Genel Saç Bakımı

Saçlarınızı doğru bir şekilde yıkayınMümkünse, saçlarınızı her gün yıkamayın. Günlük duşlar saçlarınızı doğal yağlardan sıyırır. Saç spreyi, köpük, jöle, anti-kıvırcık ürünler vs gibi ürünleri uygularsanız, bunlar saçlarınızda birikir ve saçların doğal yağların dağılımını engeller. Saç ürünlerini kullanıyorsanız saçlarınızı düzenli aralıklarla yıkamanız önerilir. Saç ürünlerinde hiç kullanmıyorsanız, asla şampuan kullanmayarak ve ara sıra saçlarınızı durulayarak duş alabilirsiniz.

 • Kafa derinize Liquid Keratin Şampuanla masaj yapın, krem ile değil. Yıkamadan önce bunu yaklaşık 40 saniye yapın. Yağlı saçlarınız varsa, işlemi bir kez daha tekrarlayın. Başınızın üstüne masaj yaptığınızda, kan dolaşımı artar ve kepeklenmeyi önlemeye de yardımcı olur. Saçınız kıvırcık veya dalgalı ise bir sülfat ve silikon içermeyen %100 doğal Liquid Keratin Şampuan kullanmanız yarar sağlayacaktır.
 • Liquid Keratin Kremi elinize koyun ve saçlarınızın uçlarından köklerine kadar sürtün. Daha yumuşak ipeksi görünümlü saçlar istiyorsanız, durulamadan önce saç kremini bir kaç dakika bekletin.
 • Soğuk veya ılık suyla saçlarınızı yıkayın. Çok yağlı veya kirli saçlarınız varsa sıcak su saçlarınızı yıkamak için ara sıra kullanılabilir. Her iki durumda da, son durulama için serin sıcaklıktaki su ile durulayın.

Not: Ülkemiz de güçlü saçlar için doğal yöntemlerin başında Liquit keratin ürünleri gelmektedir. Dermatoloji akademileri tarafından onaylanmış ve doğallığı kanıtlanmış ürünlerdir.

2.Saçınızı Üfleyiciyle Kuruturken Dikkat

Güçlü saçlara kavuşmanın ilk adımı saçlarınızı zayıflatacak etmenlere karşı önlem almaktır. Havalı kurutucular, doğru kullanırsanız, saçın kendi kendine kurumasından daha faydalı olabilir. Saçınızı kuruturken, serin bir ayara koyun ve herhangi bir ısıdan korumak için uzak tutun. Üfleyiciyi çok yakın tutarsanız, saçlarınızdaki su ısınabilir ve saçınıza zarar verebilir. Saç kurutma makinelerinin kötü olması bu yüzden bilinir, ancak doğru kullanırsanız çok iyi olur. Mümkün olduğunca saçlarınızın ısıyla kurutmayınız;  çünkü ısı sadece saçınıza zarar vererek saçlarınızı zayıf kılacaktır..

 • Duştan çıktıktan sonra saçınızı havluyla sıkıştırmaktan kaçının. Islak kıllar daha kırılgandır ve sıkmak saç tellerinin kırılmasına veya düşmesine neden olabilir.
 • Saçınızı üfleyerek kuruturken bazı ısıya karşı koruma spreyi kullanın. Sıcak silindirleri, düz demirleri veya kıvırma demirini veya GHD tipi düzleştiricileri kullanırken aynı zamanda koruma spreyini de kullanmanız gerekir.

3.Islakken Saçlarınızı Fırçalamaktan Kaçının

 Islak kıllar esnemez ve kopma eğilimi vardır. Ayrıca, saçınızı çok fazla  fırçalamayın. İnsanlar saçlarınızı günde 100 vuruşla fırçalamanın daha pürüzsüz hale getireceğini söylüyor; ancak bu yanlış bilgi saçınızda yalnızca kırılmalara neden olacaktır.

 • Saçınızı fırçalarken, bir kıl fırçası gibi doğal bir fırça kullanın. Bu fırçalar, yağları saçlarınızın her yerine yayarak daha yumuşak ve daha parlak yapar.
 • Islak saçlarda sadece geniş diş tarağı kullanın. Saçınızı daha esnek hale getirmek için Liquit Kretain Kremi uygulayın.

4. Özel Muamele İle Güçlü Saçlar

 • Zeytin yağı, Argan yağı, avokado yağı ya dahindistan cevizi yağı gibi yağlarla saçınızı besleyin. Liquit Keratin Yağı içeriğindeki zengin özler ve besin değerleri açısından normal yağların etkilerinden fazlasını yapıp aynı zamanda güçlü bir koruyucu kalkan örerek saçınızı koruyacak, dökülmelerin de önüne geçecektir.
 • Ayrıca Liquit Keratin Saç Maskesi ve Saç Kremi satın alarak uygulayabilir daha güçlü saçlara kavuşabilirsiniz.
 • Haftada en az bir kez Liquit Saç Kremi kullanın.Bırakılan krepler saç dökülmelerinin içine derinlemesine nüfuz ederek onları tamamen iyileştirir.

5.Stil Ürünleri Kullanırken Dikkat 

Şekillendirme ürünleri saç derinize uygularsanız kurumasına neden olur. Sık sık kullanmamaya çalışın, ancak gerekirse saç tellerine uygulayın. Saçınıza hasar vermemek için haftada en çok 4 kez stil uygulayın.


6.Saçınızı Güçlü ve Parlak Tutacak Sağlıklı Yiyecekler Yiyin

Diyetiniz de saç dökülmesini önleyebilir. Amacınız güçlü saçlar olduğu zaman besinler bu amaca ulaşmanızdaki en önemli yardımcı etkidir. Öncelikle vücut sağlığı sağlanmalı ki saçlarınızda sonrasında sağlıklı olabilsin.

 • Esansiyel yağ asitleri, özellikle omega-3 yağ asitleri, sağlıklı cilt, saç ve tırnakları destekler.Her gün omega-3 bakımından zengin olan bu gıdaların bazılarını yemelisiniz:
 • Somon, orkinos, uskumru ve diğer yağlı balıklar
  • Keten tohumu yağı
  • Ceviz, badem ve süt
 • Vitaminler B-6, B-12 ve folik asit de saçlarınız için önemlidir.Bu besin maddelerinin çoğunu almak için her zaman bir multivitamin alabilir, bu vitaminlerce zengin besinleri diyetinize ekleyebilirsiniz.
  • B-6 vitamini: muz, patates (hem beyaz hem de tatlı) ve ıspanak.
  • B-12 vitamini: et, kümes hayvanları, balık ve süt ürünleri.
  • Folik asit: narenciye, domates, tahıl ve tohumlanmış tahıl ürünleri, fasulye ve mercimek.
 • Protein aynı zamanda güçlü ve sağlıklı saçları da teşvik eder.Her gün balık, tavuk, yumurta veya soya yiyin..

2 comments

 • Maktule Guler3 Kasım 2017 at 10:39
  Benim saçlarım doğuştan ince telli ve zayıf olduğu için kuaförüme çoğu zaman korkarak işlem yaptırıyordum ve gerçekten kendimi çok kötü hissediyordum fakat daha sonra saçıma keratin yüklemesi yapmaya karar verdim ve saçlarımın kesinlikle ihtiyacı olan şeyi bulduğumu söyleyebilirim artık saçıma istediğim herşeyi gönül rahatlığı ile yapabiliyorum kesinlikle liquid heratini herkese tavsiye ederim Cevapla
 • Türkan G.20 Aralık 2017 at 11:12
  Psikoloji ve kaç öğün yemek yediğimizde kesinlikle çok farkediyorCevapla

Leave a Reply

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin