ERKEK SAÇ BAKIMI

                               

Saçlarını yıkama rutinini bir türlü ayarlayamayan beyler yağlı saçlarla maalesef baş başa kalıyor. Dışarı çıkacağı zamanlar saçlarını yıkaması gerektiğini düşünüp evde olacağı günler saçlarını hiçbir şekilde yıkamayan beyler saçlarını düzenli aralıklarla temizlemedikleri için saçlarında yağlı kepek oluşumuna da yol açıyorlar. Erkek saç bakımı ürünleri içerisinden doğru olanı seçerek saçlarına belirli aralıklarla uygulama yapmadıklarında da yağlı saçlardan muzdarip okuyucularımız maalesef bir gelişme kat edemeyecektir.

erkek saç bakımı

Erkek saç bakımı ürünleri arasında elbette beylerin pek çoğu için önemsiz detaylar olsa da içerik olarak saç tiplerine göre ayrılmalar oluyor. Kuru saçlar için kullan saç bakım ürünleri ile yağlı saçlar için kullanılan erkek saç bakımı ürünleri farklıdır. Ancak maalesef erkek okuyucularımızın pek çoğunda ürünlerin içeriğini incelemek alışkanlıkları olmuyor. Tam da bu noktada erkek saç bakımı ürünlerinin de artık kadın saç bakımı modası gibi doğal içeriklere kaydığını ve bu içeriklerin de neredeyse tüm saç tiplerinde faydalı olduğu müjdesini vermeliyiz.

Özellikle de son yılların zirveden inmeyen trendi saf keratin ve kartın bakım ürünleri ile hem erkeklerin hem de kadınların tüm saç tiplerinde başarıyı yakalaması mümkün. Kadınların keratin bakıma daha çok ağırlık göstermesi ve keratin bakımın da yıpranmış saçlarda çok daha fazla sonuç vermesi nedeniyle erkek okuyucularımız doğal saç rengine sahip saçlarında keratin bakımı ürünlerini kullanamayacaklarını düşünseler de aslında bu bir önyargıdır.

erkek saç bakımı

Çünkü keratin bakımı hem her saç tipine ve her cinsiyete uygundur hem de boyalı veya boyasız hiç fark etmez tüm saç tiplerine uygulanır. Zaten tamamen doğal olan bir saç bakımının saçlara ne gibi bir zararı olabilir ki? Sonuç olarak saf keratin her saç tipinin kendi ana yapısında bulunan bir proteindir. Buradan yola çıkarak da beylerin erkek saç bakımı ürünleri seçerken saf keratin içerikli ürünler tercih etmelidir diyebiliriz.

erkek saç bakımı

Keratin içerikli erkek saç bakımı ürünleri kullanıldıkça saçlarınızda oluşacak o doğal ve sağlıklı hissi çok beğenecek ve saç şekillendirici ve sabitleyici ürünleri kullanmayı kendiliğinizden bırakacağınızı biliyoruz. Yazımızı sonlandırırken de favori erkek saç bakımı setimiz “Liquid Keratin- Yağlanan Saç Bakım Seti” ile baş başa bırakıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir