Çabuk Saç Uzatmak İçin Şampuan ve Bakım

Bilindiği gibi saçlar iki sebepten dolayı yavaş uzarlar. Bunlardan birincisi ve en önemlisi, işlem gören çok yorgun düşmüş,  yıpranmış ve kurumuş saçlarda çok kolay kırıklar ve çabucak kopmalar oluşur.  Bu bakımdan saçlar köklerinden ne kadar uzasa bile uzamamış gibi olur.  Bunun tek bir çaresi var o da saç uçlarına ve yıpranmış bölgelere saf doğal keratin protein yüklemesi yapmaktır.  Bunun dışında saçın uçlarına ve boylarına yapılan diğer bakımların hiçbirisi kalıcı bir etkiye sahip değildir. Fakat keratin proteinleri kesin sonuç verir ve garantili bir onarım gerçekleştirerek saçları çok hızlı uzatır.

Saça yapılan boya, diğer uygulanan kozmetik ve kimyasal ürünlerin etkisiyle saç derisi zarar görür ve doğal sağlığını kaybeder. Bunun sonucu olarak saç kökleri hasar görür ve saçın hızlı uzaması yavaşlar ya da durur.

Ayrıca kullanılan Kozmetik ürünlerde ki sentetik ve silikon içerikli maddelerin etkisiyle saç derisinde ki gözenekler tıkanabilir. Saçın nefes alması yavaşlayabilir. Böylece “saçların hızlı uzamasına” olumsuz bir etki oluşturur.  Bunu önlemek için gözenek açıcı keratin iksir ve besleyici saç köklerini güçlendirici keratin dip bakım yağı kullanmak gerekiyor. Bu bakımı 3 günde bir düzenli olarak yaklaşık iki ay boyunca devam ettirdiğimiz takdirde saçlarımızda ki Bu problem ortadan kalkıyor ve saçlar doğal sağlıklı haliyle uzamaya başlıyor.

Her şeyde olduğu gibi son zamanlarda hayatımıza çokça giren kimyasal ürünler, maalesef saç sağlığımızı da çok fazla tehdit eder duruma geldi. Herkesin saçlarından farklı farklı şikayetleri olabilir. Ancak biz burada saçların yavaş uzamasından ve buna sebep olan etkenlerden bahsedeceğiz.

Mutlaka her saç yapısı ve saç uzaması genetik sebeplerden farklılık gösterebilirler. Ancak şurası da unutulmamalıdır ki, kullanılan kozmetik ürünlerin saç sağlığımızı bozmasıyla, daha da kötü sonuçlara maruz kalmaktayız. Özellikle çok sık kullanılan kimyasal şampuanlar ve saç boyaları, saç diplerini tahriş etmekte ve saçların hızlı uzamasına engel olmaktadırlar. 

Ne sebeple olursa olsun, saçları yavaş uzayanlar, ister istemez saç uzatan şampuanlar ve diğer bakım ürünlerini de araştırmak ve satın almak durumda kalmaktadırlar. İşte bu sebeplerle özel katkılarla zenginleştirilen saç uzatıcı şampuanlar üretilmiştir. Saç uzamasına etkisi kesin olarak bilinmemekle birlikte, diğer market şampuanlarına göre çok daha güvenilir olduğu söylenebilir.

Piyasada çok çeşitli şampuanlar kafanızı karıştırabilirler. Ama siz ihtiyacınıza göre seçim yaparsanız fazla yorulmazsınız. Gerçi saç uzatan şampuanlar  satın alırken saçınızın yapısı buna uygun olmayabilir. Mesela, siz direk hızlı saç uzatan bir şampuan bulursunuz ama saçınız çok sert ise, şampuanınızın aynı zamanda yumuşatıcı özelliğinin de olması sizi memnun edecektir. Aksi taktirde, saçınız hızlı uzasa da, saçınızın sert olması veya elektriklenmesi sizi çok rahatsız edecektir.

Saç keratin bakımı ile de, kırılarak kopan saçlara engel olabilirsiniz. Çünkü keratinler, kırık saç için en etkili çözümü bize sunan dünyada tartışmasız en iyi maddedir. İyi bir keratin bakımı ve onarılan kırıklar, saçlarımızın kopmadan daha fazla uzayabilmesi için en güzel kazancımız olacaktır.

Bizim size daha farklı bir tavsiyemiz olacaktır. Siz kendi özel şampuanınızı kullanırken, içine bir miktar saç uzatıcı katkılar ilave ederek bu sonuca çok daha rahat varabilirsiniz. Özellikle, haftada 1-2 defa saç diplerine besleme yaparak saçlarınızı güçlendirebilirsiniz. LIQUID KERATIN HIZLI SAÇ UZATAN BAKIM YAĞINI her banyodan önce kullanmanız durumunda, sonuçları kısa sürede göreceksiniz. Bu bakım yağından avucunuzdaki şampuanınıza birazcık ilave ederek saçınızı yıkarsanız, mutlaka en kolay ve akıllıca bir bakım yapmış olursunuz.

Bu uygulamayla, kendi özel şampuanınızı terk etmemiş olacaksınız. ilk yıkamada ise şampuanınızı katkısız kullanarak saçlarınız hızlı uzayarak daha kolay temizlenmiş olacak. Sadece son yıkamada şampuanınıza katarak kullandığınızda, saçlarımız daha yoğun bakımlı olmuş olacak. Yani bir şampuan ya temizler ya bakım yapar mantığından yola çıkıldığında, şampuanımız yalın haliyle saçımızı temizliyor, bakım yağı kattığımızda ise, en yoğun bir bakım şampuanı görevini de görmüş oluyor.

 Hızlı saç uzatma hakkında daha fazla bilgi almak için ” Saç uzatma yöntemleri ” adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

6 comments

 • Birben Y.21 Aralık 2015 at 07:36
  Gerçekten verdiğiniz bilimsel bilgilere çok çok teşekkür ederim. Ayrıca çabuk saç uzatma keratin saç bakım yağını kullanıyorum, kokusu da rengi de etkisi de tam kusursuz diyebilirim. Bitince devam etmeyi düçünüyorum ama bu şişe çok bereketli, 5-6 ay bitecek gibi durmuyor.Cevapla
  • Selin27 Temmuz 2016 at 20:27
   Cnm ben de kullandım ama 2 ay olmadan bitti. ''Keratin Dip Bakım Yağı'' bence kg ile satılsa, yine alırdım, çok çok faydasını gördüm.Cevapla
 • Ayla Kurttaşı10 Eylül 2016 at 23:37
  Merhaba arkadaşlar, öncelikle kullandığım Liquid Keratin Bakım Ürünlerinden memnun kalan biriyim. Buraya yazmaktakı amacım, ben başka ürünlere cok paralar harcadım toplasam belkı araba alırdım ama sonucta doğal keratin ürünlerıne merak sardım ve aldım. sonuçta cok cok memnun kaldım. ''Keratin Dip Bakım'' seti ise mükemmele yakın bir set. deneyen mutlaka sonuç alır.Cevapla
 • pınar koç13 Ekim 2016 at 15:59
  Keratin dip bakım yağını ben de kullandım. Daha sonuç alamadım ama yeni başladım bakalım sonuçları daha sonra yazarım.Cevapla
 • Yıldız Özen3 Kasım 2017 at 15:32
  Ben daha önce birçok güvenilen markadan ürün satın aldım fakat hiçbiri liquid keratin kadar etkili olmadı gerçekten inanılmaz faydalı bir ürün ve bende herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ederim yorum yapan arkadaşlara teşekkürler karar vermemde çok yardımcı oldular. sevgilerle Cevapla
 • Eren H.20 Aralık 2017 at 08:58
  Şampuan tam anlamıyla muşteşem ne kaşıntı kaldı ne kepek ayrıca saçımı çok iyi besliyor çok beğeniyorumCevapla

Leave a Reply

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin