Boyadan Yanan Saçlara Bakım

boyadan yanan saçlar

Saç Boyadan Nasıl Yanar?

Saç boyalarının hemen hemen hepsinin içeriğinde amonyak dediğimiz veya hidrojen peroksit dediğimiz ağır kimyasal maddeler vardır. Bu maddeler bazen hatalı uygulamalar yapıldığında, bir defada dahi saçı yakabildikleri gibi, zamanla da saçlarımızı zayıf, kuru ve sert bir hale getirebilmekteler. İşte biz buna, uzun zamanda yıpranarak meydana gelen, yanma diyoruz.

Boyadan saç nasıl yanar konusuna gelince, özellikle saç açıcı ya da renk açıcı dediğimiz oryal ile yapılan işlemler çok daha fazla tehlike arz etmektedirler.

Bazen de güneş ışınları, kirli hava, soğuk hava, radyasyon, klor, sülfat, tuzlu su gibi dış etkenler de saçları yıpratırlar. Yıpranan ve yorulan saçların daha çabuk yanmasına sebep olabilirler.

Kuru saçların, ince telli ve zayıf saçların yanması, diğerlerine göre daha hassas olacağından azami dikkat etmek şarttır.

boyadan-yanan-saclar
Boyadan Yanan Saçlara Bakım

Bu gibi durumlarda saçları sürekli bakımlı ve formda tutmak en akıllıca iş olacaktır. Saça yeterli nem verecek bakımlar uygulamak, kullandığımız ürünleri saç yapımıza göre tercik etmek de oldukça isabetli olacaktır. Özellikle bu nemli ve bakımlı olması ciddi anlamda saçları koruyor. Bu saç bakımlarının içinde, en çok tavsiye edeceğimiz; argan yağı, jojoba yağı, susam yağı, zeytinyağı gibi bakımlar olacaktır. Eğer saçınız önceden hasar görmüş, iyice yıpranmış, ya da kurumuş  ve kırık durumda ise, keratin yüklemesine başvurmanız sonra bu doğal bakımları yapmanız çok daha faydalı olacaktır.

Aşırı işlem gören saçlarda bakımın en önemlisi Boyadan Yanan Saçlara Bakımdir. Keratin yüklemek, saçların kaybolan gücünü, takviye etmekten ibarettir. Zira saçlar işlem gördükçe keratin kaybına uğrarlar. Saçlarımızın yüzde yetmişten fazlasını, keratin proteinleri oluştururlar. Bu bakımdan kaybolan keratinleri tekrar tamamlamak şarttır. En iyi keratin yükleme sistemi, sıvı keratinlerin saça enjekte edilmesiyle yani saça sürülerek yedirilmesi için, masaj yapılmasıyla olur. İyice kuruyana kadar da bekletilmesi zorunludur.

Not: Boyadan yanan – yıpranan saçlar için bakım setine ulaşmak için resme tıklayınız.

yıpranan saçlar için keratin seti

3 comments

  • Sanem Soner3 Kasım 2017 at 15:35
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler ne kadar hayat kurtardığınızı bilemezsiniz. Ben ve birçok arkadaşım kullanmaya başladı ve inanılmaz sonuçlar almaya başladık. Çok çok memnun kaldım herkese tavsiye ederim.  Cevapla
  • Pelin C.20 Aralık 2017 at 09:13
    Saçımı boyamaktan asla vazgeçemiyordum ama bu da saçlarımı inanılmaz yıpratıyordu kesin çözüm için daha önce denemediğim yöntem kalmamıştı ama liquid keratinden sonra artık başka hiçbir şeye ihtiyaç duymuyorum çok memnunumCevapla
  • İrem S.10 Kasım 2018 at 17:22
    Saçlarım hiç yanmadı ama sürekli boyamak yüzünden yıpranmalar falan vardı bu yüzden salarım sert ve kötü bir görüntüdeydi sizin ürünlerinizi kullandıktan sonra saçlarım çok daha güzel ve sağlıklı yumuşacık oldu liquid keratini öneren arkadaşım da bende çok memnun kaldık ürünlerinizden.Cevapla

Leave a Reply

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin