Boyadan Kopan Saçlar İçin Bakım

boyadan yanan saçlar

BOYADAN KOPAN SAÇLAR İÇİN BAKIM

boyadan-kopan-sac
Boyadan Kopan Saçlar İçin Bakım

Saç boyası, biz bayanların vazgeçilmezlerinden biridir. Hele, saçlarımızda beyaz tellerin sayısı günden güne artıyorsa, boyadan başka çaremiz yok demektir. Bazılarımız röfleden hoşlanırken, bazılarımız da platin renkleri tercih ederiz ve oryal gibi sert işlemlere seve seve razı oluruz. Her ne tür işlem olursa olsun, işin içine boya veya saç açıcı girmişse, saçlarımız kuruma, yanma veya kopma tehlikesiyle karşı karşıya demektir.

Saçlarımızdaki bu tehlike, iki çeşit sayılabilir. Ya zamanla röfle ve boyadaki amonyaklar saçın liflerini bozarak, saçı kurutarak, bir nevi uzun sürede saçımızı yakarlar. Ya da uyguladığımız renk açıcıların (oryal) etkisiyle birden bir kazaya uğrayarak yanmasıdır.

Bu durumda saçlarımızı kopmaktan kimse durduramaz. Ancak ne var ki, son zamanlarda adını sık sık duyduğumuz, keratin bakım, keratin yükleme veya keratin saç botoksu gibi ciddi çözümler, artık imdadımıza koşuyor ve adım adım saçların toparlanmasını sağlıyor.

boyadan-kopan-saclar
Boyadan Kopan Saç

İşte bu durumda, renk açıcıdan veya boyadan kopan saçlar için bakım yapmak ve saçlarımızı güçlendirmek istiyorsak, profesyonelce bir çözüm bulmak zorundayız. Fakat, boşuna normal bakımlarla zaman ve para kaybetmeyin. Saçınıza mutlaka keratin yükleyin. Eksilen keratinleri saçınıza kazandırın.

Çünkü dünyada hasarlı veya yanan saçlar üzerinde en etkili madde keratin olduğu bütün bilimsel araştırmalar tarafından ispat edilmiş durumda. Keratinlerin saçın en derin noktalarına kadar ulaşma özelliği ve saçta tutunma kabiliyetleri diğer maddelerde görülememektedir.

Keratin yüklemenin en faydalı en kalıcı yöntemi ise, sıvı keratinlerle yapılır. Yoksa başka sentetik ve ağır kimyasallarla yapılan keratin bakımları, kısa zamanda fayda vermiş gözükse de, uzun vadede saçınızı daha da yıpratacağı bilinmektedir.

Şayet saçlarınız bu güzel keratin yüklemeleriyle toparlamaya başlarsa, bu süreci hemen kesmeyin. Saçlarınıza ağır işle görmeden önce hafifçe keratin yüklemeleri yaparak dayanıklılığını arttırın ve bunu yapmadan sert işlemleri saçınızda deneyerek çok risk almayın. Ya da işlem sonrası mutlaka keratin.

Not : Keratin dökülme seti için resme tıklayınız.

2 comments

  • Nermin Sülek25 Kasım 2015 at 23:10
    Çok faydalı bir yazı olmuş, bayıldım, çok teşekkürler. Fakat yazı sonunda eksik kalmış, devamını okuyamadım.Cevapla
  • Kübra18 Temmuz 2018 at 11:07
    Yazı çok güzel olmuş saçım yandı ve yazınızı okuyunca biraz rahatladım ürünleri kullanmaya başladıktan sonra daha da rahatladım saçlarım düzeliyor psikolojim de öyle tabi saçlarım yumuşamaya başladıkça sinirlerim de yumuşamaya başlıyor.Cevapla

Leave a Reply

Anti-Spam Protection by WP-SpamFree