AT KUYRUĞU ŞAMPUANI

At kuyruğu şampuanı seçeneklerinin ambalajında her ne kadar at resmi kullanılsa da aslında at kuyruğu bitkisi kullanılarak elde edilen bir şampuandır. At kuyruğu bitkisi saç sağlığı için çok yönlü etkileri bulunan bir bitkidir. Özellikle yavaş uzayan saçların hızlı bir şekilde uzamasını sağlarken aynı zamanda saç derisinde oluşan veya oluşacak olan problemleri engeller.

Saçınızı iyileştirmek için at kuyruğu şampuanı kullanmanız kimi zaman yeterli olmaz. Bunun sebebi piyasada bulunan çoğu at kuyruğu şampuanın SLS, silikon ve paraben gibi kimyasalları içermesidir. Bu kimyasallar hemen her şampuanın içeriğinde bulunuyor ve çoğu zaman şampuanın üzerinde yazan; kepeğe karşı etkili, yağlanma önleyici gibi problemlerin temel kaynağıdır.

At kuyruğu şampuanı doğal olduğunda saça en iyi şekilde etki eder ancak yıpranmış bir saçın onarılmasını at kuyruğu şampuanı da dahil herhangi bir doğal içerikli şampuan tek başına sağlayamaz. Saç liflerinin birbirine bağlanmasını sağlayan keratin proteini kalıcı olarak onarım yapan tek bileşendir. Keratin kırıkları olan bir saça yüklendiği anda kaynak yaparak saçın hızlı bir şekilde onarılmasını sağlar. Saç bakım ürünleri içeriğinde yer alan saf keratin proteinleri ise saç üzerinde koruma sağlayarak uygulanan hasar verici kimyasalların ve işlemlerin direkt olarak saçla temas etmesini önler. Keratinin onarıcı ve koruyucu bir etkisi olmasına rağmen saç üzerinde herhangi bir şekil değiştirme özelliği bulunmaz. Yani saçın düzleşmesini sağlamaz.

Ay kuyruğu şampuanı seçeneklerine bakıldığında hiçbirinin içerisinde keratin proteini bulunmaz. At kuyruğu bitkisi saç derisini en iyi şekilde beslemekte, saf keratin ise yıpranmış saç tellerinin onarılmasını sağlamakta. İki faydalı içeriğin tek formülde buluştuğu Liquid Keratin markasını patentli ve organik sertifikalı Tuzsuz Şampuanı saça dipten uca bakım sağlayan çok yönlü bir saç temizleme ürünüdür.

Doğal içeriği sayesinde hamile ve emziren kadınların hatta bebeklerin dahi kullanımında herhangi bir sakınca bulunmaz. Liquid Keratin Tuzsuz Şampuan formülünde doğal at kuyruğu bitkisi ve saf keratin proteinleri bulundurduğu için saçın onarılmasını destekleyen ve dış müdahalelere karşı koruyan ilk ve tek at kuyruğu şampuanıolma özelliğini taşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir