Yanmış Saç Bakımı

Bu makalemizde sizlere yanmış saçın nasıl olduğu? yanmış saçın nasıl göründüğü? yanmış saçlarda bakım hakkında bilgi vereceğiz. Saçlar genel olarak oryalden açıcıdan başka bir tabir ile boyadan ötürü yanarlar.  Yanmış saçları iki gurupta toplayabiliriz.

Saçlarınızın ucu ve ortasından parmaklarınızla tutup  ters yöne doğru çektiğimizde saçlar bir miktar uzar ve sonra kopar. Diğer  yanma şekli ise saç pulların üst tabakası yıpranması sonrası saçlar zor taranır bir hale gelir, diğer bir tabirle saçlarınız tiftik tiftik olurlar. Her iki durumda saçınızın yandığını göstermektedir.  Eğer saçlarınız çok kuru, mat, sert bir görüntü aldıysa bunu genellikle “saç yanması” olarak değil de aşırı yıpranma olarak değerlendirebiliriz. 

Düzleştirici, fön gibi saçlara sıcak uygulamalar yapılması saç uçlarını kademeli olarak yıpranarak neredeyse yanma derecesine gelir.  Saçların üst tabakasında bulunan koruyucu ve parlak yapı zamanla aşınarak saçların daha kuru, mat, kuru, kırık ve çatallaşma  gibi  görsel olarak çirkin bir görüntü verirler. Fakat diğerlerinden farkı burada yanmanın ya da yıpranmanın çok uzun zamanda yavaş yavaş meydana gelmesidir.

Pek çok kadının muzdarip olduğu “yanmış saç” sorunu uzun bir süre düzelmeyen ve kalıcı etki yaratan bir problemdir. Yanmış Saçlar nasıl düzeltilir sorusu da bu problemden yana sıkıntı yaşayan kadınlar tarafından sıkça sorulan bir sorudur. Bu makalemizde “yanmış saçlar” için bakım önerileri, yanmış saçlar için saç bakım ürünleri gibi konuları konuşacağız. ‘Yanmış saç bakımı’ için uygulanması gereken işlemleri anlatacağız. Öncelikle saçlar neden yanar sorusu ile başlayalım. Saç yanmasındaki en büyük etken, saçımızı estetik görüntüye kavuşturacağız derken kullandığımız kimyasal maddelerdir. Bu kimi zaman boyadan yanan saç, kimi zaman kullandığımız saç şekillendirici ürünler olarak bizlere yansıyabilir. Peki, bu kimyasal ve çevresel etkenlerden nasıl kurtulabilir ve saçlarımızı eski sağlıklı günlerine çevirebiliriz. Yanmış saçlar için önerileri sizlere madde madde vermeye çalışacağız. Yanan saçlarınızı kurtarmak için, Liquid keratinin yanan saç keratin bakım seti full‘u deneyebilirsiniz. 

keratin bakim

1. Yanmış saçları tedavi etmek duş esnasında başlar. Özellikle ince telli saçlara sahip kadınların çok soğuk ya da çok sıcak su ile duş almaması önerilir. Mümkün oldukça kaliteli şampuan kullanmanız tavsiye edilir. Saçlarınızı durularken saçınızda şampuan bırakmamanız önemle hatırlatılır. Saçların diplerinde kalan ve durulanmayan şampuan saçta yanma gerçekleştirir. Duşta şampuanlandıktan sonra ılık su ile saçlarınızı iyice durulayın.

2. Yanmış saçlar, saç diplerinde ve saç tabakasında meydana gelen kuruluk ile doğru orantılıdır. Saç yanmasına neden olan etkenler başında saçtaki nem eksikliği gösterilebilir. Saç nemlendirici krem kullanarak bu sorunu aşabilirsiniz.

3. Duştan çıktıktan sonra saçlarınıza zarar verecek ısı işlemlerinden kaçınmalısınız, örneğin yüksek ısıda kullandığınız saç kurutma makineleri yani fönler saç yanmasına neden olur ve saçları zayıflatır. Çok soğuk hava ve çok sıcak hava da saçlar için düşmandır. Mümkün oldukça saçlarınızı ılık havada muhafaza etmeye çalışın. Saç düzleştirici gibi ısıl saç şekillendiricileri bırakamıyorsanız bile en azından çok zaruri anlarda kullanın.

4. Saçlar neden yanar sorusunun bir numaralı cevabı ise şüphesiz içinde kimyasal bulunduran saç boyalarıdır. Saç boyası yanması düzeltilmesi en zor saç yanmaları arasında gösterilir. Eğer saçınızın yandığınızdan eminseniz uzun bir süre saçınızı boyamamanız tavsiye edilir. Unutmayın ki saç boyası içerisinde çok sayıda kimyasal bulundurur bu da saçların oksijen almasını engeller, saç gözeneklerini kapar ayrıca saç diplerinin güçsüz olmasına neden olur. Saç boyası mecbur olmadığı sürece saç sağlığınızın düşmanıdır. Bu alışkanlığı mutlaka bırakmanız gerekmektedir.

5. Saç yanıkları için çözüm yolları genelde doğal ve besleyici ürünler ile mümkündür. Saç yanması için kimyasal ürünler kullanmayın, bu ürünler saçınızı düzeltmez aksine daha kötü yapar.

keratin bakim

6. A vitamini ile beslenme, keratin içeren besin tüketmek saç yanması tedavisi için doğal yollar arasında gösterilebilir.

7. Ayrıca keratin yağı, keratin serumu, keratin takviyesi olarak adlandırılan doğal çözüm yolları arasında gösterilir.

NOT: Dökülen, yıpranan, yanan saçlara garantili set için www.keratinbakim.com sitesini ziyaret ediniz.

yanmış saçlar hakkında daha fazla bilgi almak için “oryalden yanan saç” adlı makalemizi okuyabilirsiniz

7 comments

 • Kısmet6 Mart 2017 at 13:36
  Saçlarım boyadan ve düzleştiricilerden yandı. kestirmek zorunda kaldım saçlarımı ancak şuan çok ince teli ve seyrek hale geldi dökülmelerin önünü alamıyorum. Ne yapmam lazım?Cevapla
  • admin6 Mart 2017 at 15:39
   Merhaba Kısmet hanım sizin durumunuzda olan bir çok bayan var. Artık üzülmenize gerek yok. Yanan yıpranan dökülen ince telli seyrek daha başka aklınıza gelebilecek bütün saç sıkıntılarınızı yok edecek formül mega keratin setidir. Yazının altındaki resme tıklayarak ulaşabilirsiniz. Kullanma talimatlarına uyduğunuz taktirde eski saçlarınıza tekrar kavuşmanızın garantisini vermekteyiz.Cevapla
 • Selma7 Mart 2017 at 15:01
  Merhaba kime sorduysam yanmış saçları düzeltemezsin dediler. Kuaförümün önerdiği markaları denedim ancak bi sonuç alamadım. Lütfen bu iyi gecelecek mi? dürüstçe söyleyebilirmisiniz?Cevapla
  • admin7 Mart 2017 at 16:46
   Merhaba Selma hanım. Öncelikle diğer ürünlerde sentetik kimyasal kullanıldığını söylemem gerekir. Sentetik maddeler saça kolay yapışmaz ve yıkadığınız zaman kolayca saçınızdan akar ve sonuç alamamış olursunuz. Ancak keratinin üstün yapışma ve hemen işleve başlamasıyla su ile kolayca akmaz, yıpranan ipçiklerde köprü görevi görerek zamanla boşluğu kapatır. %100 Garanti etiketiyle sattığımız ürünlerimiz dermatolog onayından geçmiş ve dünyaca kendini kanıtlamıştır. %100 doğal ve saf olmasından ötürü rakipsizdir. Size https://www.keratinbakim.com/garantili-keratin-sac-bakim-seti-1/ bu seti ve mega olan https://www.keratinbakim.com/mega-keratin-seti/ öneriyorum. ikiside yanan yıpranan saçlarınızı onaracak ve eskisinden güçlü saçlar elde etmenizi sağlayacaktır.Cevapla
 • muazzez gördüm3 Kasım 2017 at 13:48
  Başlangıçta tereddütlerim vardı fakat daha sonra aldığım olumlu yorumlardan sonra yanmış saç için bakım seti almaya karar verdim ve gerçekten çok memnun kaldım olumlu yorumlar kararımı kolaylaştırdı çalışan herkese teşekkürler saçlarımı yeniden kazandım. Cevapla
 • Ceyda Gilgin9 Ekim 2018 at 23:07
  Bal rengi platin aşkına saçım yandı ne yapmam lazım gerçekten saçımı kestırmek istemıyorum. lutfen varsa bır çaresı yazın . teşekkurler.Cevapla
 • Yeşim Ş.14 Ocak 2019 at 09:29
  Liquid keratin ürünlerinizi nereden satın almak istiyorum yardımcı olurmusunuz lütfen.Cevapla

Leave a Reply

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin