Saç Uzatma Yöntemleri

Keratin Saç Bakımı


Hızlı Saç Uzatan Keratin Yağı 

Hızlı saç uzatma yöntemlerinden sizlere bazı ipuçları vereceğim. Birçoğunuzun bildiği gibi, bu tür şeylerde garanti uzayacak diye bir şey söylemek de pek doğru olmaz. Çünkü bazı saç yapılarının genetik yapısından kaynaklanan durumlar söz konusu olduğunda, yapılan uygulamalar diğer saç tiplerine göre daha geç cevap vermektedirler. İşte şimdi saç uzatma yöntemlerinden en önemlilerini yazıyorum. Garantili saç uzatma setleri hakkında bilgi almak için ” garantili saç uzatma seti ” adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

1- Dengeli ve düzenli beslenme. Evet düzenli diyoruz, çünkü sadece beslenme değil de düzenli olması sağlık açısından her organımıza direk fayda verecektir.

 

 

2- Saç sağlığınızda uyku düzeninin önemi oldukça büyüktür. Düzenli uyku, özellikle gece uykusunu mümkün olduğunca erkenden başlatmak, sağlık açısından çok önemlidir.

 

 

3- saçları çok sık boyatmamak, ya da saç derisine temas ettirmemek, zira boyadaki hidrojen peroksit saç köklerini tahriş ederek zayıflatırlar.

 

 

 

4- Sülfatlı, tuzlu, sentetik şampuan kullanmamak, saçı çok sık yıkamamak, aşırı sıcak su kullanmamak, çünkü saçı koruyan yağ tabakası zarar görebilir.

 

 

5-Saçlarımızı fön ve pres gibi ısıya maruz bırakmak saç sağlığı açısında önemlidir. Banyodan sonra hemen hızla ve çok sıcak fönle kurutmamak.

 

 

6- Haftada bir iki defa saça en uygun  saç bakımlarını sürekli düzenli uygulamak. Özellikle yılan yağı, biberiye ve çam terebentin, sarımsak yağı, ısırgan tohumu yağı ve badem yağı gibi bitkisel yağlarla devamlı bakım yapmak.

 

 

7- Saç derisi sürekli temiz tutarak bakteri ve gözeneklerin açık olmasını sağlayarak, kan akışının hızlanmasına katkı sağlamak,

 

 

8- Saç derisine, düzenli masaj yaparak, uyuşmuş hücreleri harekete geçirmek ve  kan dolaşımını hızlandırmak. Saçlara keratinin etkisi hakkında daha fazla  bilgi almak için “saçlara keratin nasıl uygulanır” veya “saf keratin” adlı makaleleri okuyabilirsiniz.

 Saçın Hızlı Uzamasına Yardımcı Olacak Ürünler

Çabuk saç uzatma için, eczane ve bazı sağlık mağazalarında satılan pek çok saç ürünü bulabilirsiniz. Bu ürünler dışında bimeks, B kompleks vitaminleri, A , C vitamini içeren multi vitaminler, saçların hızlı uzamasına faydalı olabilir. Bunlardan başka, özellikle saç uzaması üzerinde, pozitif etkisi bulunan vitamin ve doğal ürünlerden, beta-karoten, keten tohumu yağı, ısırgan otunu tavsiye ederiz. Saç uzatma yöntemleri hakkında bilgi almak için  ” saç uzatma için yöntemler ” adlı makayi okuyabilirsiniz.

 

 

Herhangi sağlık sorununuz varsa ya da, düzenli olarak ilaç kullanma durumundaysanız, veya saç derisini olumsuz etkileyen bir rahatsızlığınız varsa, bu ürünleri kullanmadan önce doktorunuzdan olası yan etkileri hakkında bilgi alın. Garantili saç uzatma hakkında daha fazla bilgi almak için ” Garantili saç uzatma seti ” adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Bütün bu uzun ve zahmetli hızlı saç uzatma yöntemleri ile ve saç bakımları yapmaya pek zamanınız yoksa, üzülmeyin. Çünkü bu bitkisel yağları amacına ve sizin ihtiyacınıza göre profesyonelce oranlanarak hazırlanmış halde keratinbakim.com adresinden inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

5 comments

 • Gülten Verim1 Şubat 2016 at 12:55
  Hızlı uzatma yağı nizi merak edip almıştım. Bu kadar iyi beklemiyordum. Çok harika bir etkisi var. Kokusu da çok güzelmiş.Cevapla
 • leman can20 Ekim 2016 at 14:29
  Bilgiler için teşekkürler. Doğal ürünleri seviyorum, kimyasal içeren şeyleri kullanmamaya çalışıyorm. Doğal ürün araştırırken katkısız keratin ilgimi çekti. Sipariş verdim inşallah yarın gelecek evde keratin yüklemesi yapıcam.Cevapla
 • Aslıcan21 Ekim 2016 at 16:41
  saçlarımı doğal yolla nasıl uzatabilirim derken keratin dip bakım yağını öğrendim onu kullanmaya başladım ve iki hafta oldu, memnunum.Cevapla
 • Özden Sorar3 Kasım 2017 at 15:19
  Benimde saçlarım oryalden fena yanmıştı fakat yanan saç bakım setini dzenli bir şekilde kullandıktan sonra saçlarım yeniden yapılandı. Daha sonra tekrar saçım yanarsa alırım diyordum ama eskisinden daha güçlendi ve ben dökülme seti alarak saç dökülmesini de yarı yarıya düşürdüm diyebilirim. Sürekli alışveriş yaptığım liquid keratin firmasına çok teşrkkür ederim özgüvenimi bana tekrar geri kazandırdı Cevapla
 • Leyla F.20 Aralık 2017 at 09:44
  Ben saçlarımın hızlı uzamasını sağlamak için daha önce birçok firmadan ürün aldım ama param hep hiç oldu diyebilirim neyse ki liquid keratin varCevapla

Leave a Reply

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin