UZAMAYAN SAÇLARA KESİN ÇÖZÜM

Daha çok bayanlar için dış görünüş açısından en önemli noktalardan bir tanesi saçları olmaktadır. Uzun saç bayanların daha zarif ve şık görünüm elde etmelerinde yardımcı olmasından dolayı daha çok uzun saçları da tercih etmektedir. Fakat aşırı işlem görmüş ve yıpranmış olan saçların uzaması bir hayli güç olmaktadır. Çünkü aşırı işlem gören saçlar; saç uzatma yolları kısmında tek etkili olan ve saç proteini olarak yerini alan keratinlerin yok olmasına neden olur.

Saçları uzamayan bayanlarda keratin azalması ya da yok olması gibi durumların meydana gelmesinden dolayı uzama yavaşlamış ya da durmuş olabilir. Bunun için kısa süre içerisinde tekrar saçlara keratin yüklemesi yapılması  gerekir. Bayanların bu noktalarda saçı ne uzatır diye düşünmelerine gerek kalmadan keratin piyasada yerini almaya başlamıştır.

HIZLI UZATIRKEN DÖKÜLMELERİ ÖNLÜYOR 

Saç uzatma yolları arasında en etkili çözüm olan keratin, sadece saçın uzamasına değil bir yandan dökülmelerine engel olurken bir yandan parlak ve daha güzel bir görünüme kavuşmalarına katkı sağlıyor. Bu kadar kaliteli ve etkili olan ürünün faydalarına bakılacak olunursa;

1) Saç gözeneklerin de yaşanan tıkanıklar saçınızın hızlı uzamasına büyük bir engeldir. Tıkalı olarak bulunan saç gözenekleri iksirleri ile açılması sağlanır.

  

2) Yüzde yüz olarak doğal ve organik olan bir üründür. Bu sayede saçların beslenmesi konusunda önemli bir etkendir.

3) Keratin yağları derilerin alt tabakalarına kadar inerek saçların köklerini besler ve eski sağlıklı görünümleri kazanmasını sağlar.

4) Kadın ve erkeklerde görülen saçlarda dökülmeler saçların uzamasını engeller. Saçların dökülmelerine engel olurken daha hızlı uzamasına katkı sağlar.

5) Saçlara yapılan bakımlar sonunda saçlarınızda gözle görülecek değişimler yaşanır artık saçlar daha parlak, hacimli ve gür bir görünümde saçların olmasına katkı sunar.

Bunun gibi özellikleri olmasının yanı sıra kullanımları da oldukça kolay olmaktadır. Saçlarda uzamama yada geç uzama gibi problemlerin önüne geçebilirsiniz.

SAÇIN HIZLI UZAMASI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER 

Eğer sizler de saçlarınız hızlı uzamıyor diye şikayetçiyseniz aşağıda olan tavsiyelere kulak vermeniz yeterli olacaktır. Bunlar;

1) Saçın hızlı uzaması için ne yapılmalı diye düşündüğünüz ilk an bir kuaföre giderek saçlarınızda olan kırıkları aldırabilirsiniz.

2) Kırıkların aldırılması saçlardaki cansızlığın gitmesine de katkı sağlayacaktır. Kırıkların aldırılması ile saçlara uygulanacak olan işlemlere de ara verilmesi gerekir. Ortalama dört at kadar bir süre saçlara boya, elektrikli cihazlar gibi şeyler yaklaştırmayarak uzak kalmasını sağlayın.

3) Bunun ardından zaten saçlar kendine gelmeye başlarken uzamayı arttıracak en önemli nokta keratin uygulamalısınız. Sadece kuaförlerde değil istediğiniz an evlerde de uygulayabilirsiniz. Evlerde uygularken sadece dikkatli olmak yeterli olacaktır.

4) Liquid markası piyasada en iyi ürün olarak bulunmaktadır. İlk olarak bu ürünün şampuanı ile saçlar yıkanmalıdır. Tam olarak kurumadan hafif nemli kalması sağlanmalıdır.


5) Hafif nemli olarak bulunan saçların tamamına erişene kadar adeta boya sürer gibi keratin sürülmesi gerekir.

6) Yağ sabaha kadar bekledikten sonra ürün devamı olan maske uygulanmalı ve on dakikanın sonunda durulanmalıdır.

Bu işlemleri ortalama olarak iki ya da üç hafta uygulamak saçın daha hızlı uzamasına katkı sağlayacaktır.

Hızlı saç uzatma konusunda daha fazla bilgi almak için hızlı saç uzatma için yöntemler adlı makaleyi okuyabilirsiniz.

2 comments

  • Mustafa Sözeri3 Kasım 2017 at 10:53
    Benim saçlarım aşırı yağanıp dökülüyordu ve buna engel olamıyordum iş yoğunluğu ile pek fazlada bakım yaptırmaya vakit bulamıyordum çözümü kendim aramaya karar vedim ve liquid keratinle tanıştım ve saçlarımdaki dökülme yarı yarıya azaldı diyebilirim yağlanma zaten kesildi saçlarım inanılmaz şekilde yapılandı ve çok memnunum  Cevapla
  • Efru C.20 Aralık 2017 at 10:12
    keratin iksir ve keratin dip bakım yağı kesinlikle beraber kullanıldığında inanılmaz etkili oluyor saçı çok güzel besliyor ve hızlı uzamasını sağlıyorCevapla

Leave a Reply

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin