Saç Kırıklarına Çözüm

saç kırıkları

Saç kırıkları neden oluşur ve saç kırıkları nasıl onarılır sorusu pek çok kadın tarafından sorulmaktadır. Saç kırıkları için ürünler ve benzeri pek çok sorunuzun cevabını bu makalede alacaksınız. Saç kırıklarına çözüm yolları anlayacak ve çözüm için gerekli bilgiye kavuşacaksınız.

Öncelikli olarak saç kırılmaları saçın yeteri kadar beslenmemesi, hava değişiklikleri, saçın tabakası ve saç diplerinin yeteri kadar nemlenmemesi gibi faktörler yüzünden kırılabilir. Saç kırıklarını minimuma indirmek için saç kırıklarına evde çözüm yollarını sizin için derledik.

Saç kırılmasındaki en büyük etken şüphesiz ki kimyasal saç bakım ürünleridir. Şampuan, jöle, saç düzleştirici ürünler, saç boyaları saç kırılmasına neden olabilir ve hatta saç yanması da buna benzer kimyasal maddelerden dolayı meydana gelmektedir. Uzman tavsiyelerini de dikkate alarak katkısız saf keratin ürünlerinize yönelmekte fayda vardır. Protein içermeyen ve içerisinde ne olduğu bilinmeyen kimyasal maddelerden mümkün oldukça uzak kalarak saç kırıkları minimum seviyeye indirilebilir.

Saç kırıkları için bakım

1) Duş esnasında nemlendirici saç bakım kremleri kullanılarak kuru olan saç tabanı ve saç uçları nemlendirilebilir. Böylelikle kuruluktan dolayı kırık saçlarınız bir nebze canlandırılmış olur. Nemlendirici krem kullanımı esnasında sık uçlu bir tarak ile nemlendirici krem tüm saça yavaş yavaş yedirilir ve yumuşak tarama işlemi yapılır.

2) Duşta çok sıcak su ya da çok soğuk su kullanılması saçın zayıflamasına ve saç kırılması sonucuna neden olur. Bundan dolayı yaz veya kış fark etmez açınızı ılık su ile yıkamanız tavsiye edilir. Vücudunuzu yıkadığınız suyun sıcaklığı ise önemli değildir. Ayrıca çok soğuk ortamlardan çok sıcak ortamlara geçerken, örneğin klima çalışan yerden soğuk ortama girerken bunu sıkça gerçekleştirmemeniz tavsiye olunur. Sık hava değişimleri saçın zayıflamasına neden olur ve saç kırılması faktörleri olarak bilinmektedir.

3) Duş sonrasında veya normal zamanlarda saçınıza yüksek ısıl vermeniz önerilmez. Örneğin fön ile saç kurutma esnasında sıcaklığı düşürmeniz özellikle tavsiye edilir. Aksi takdirde saç tabakanızda ve saç uçlarınızda kuruma meydana gelir. Saçtaki nemin azalması ve saç kuruması saçlarda kırılma meydana getirir. Ayrıca saç düzleştirici de saç kırılması faktörleri arasında gösterilir.

4) Saçınızı yumuşak havlular ile kurularsanız ve bu kurulama işlemini yumuşak şekilde gerçekleştirirseniz bu sizin yararınıza olacaktır.

5) Saçlarınıza doğal yağlar sürerek saç gözeneklerinizi açabilir ve ayrıca saç uçlarına besleme yapabilirsiniz. Bunun için en çok tavsiye edilen yağ zeytinyağı olarak bilinmektedir. Doğal ve katkısız zeytinyağı saç diplerini besler. Yumurta veya bal ile karıştırılan zeytinyağı saç kırıkları tedavisi için kullanılır. Ayrıca Hindistan cevizi yağı ve biberiye maskesi de tavsiye edilir. Saç kırıkları için daha fazla bilgi almak için ” saç kırıkları için çözüm ” adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

6) Saçların kırılmasını engellemek için protein ağırlıklı beslenmek lazımdır. Saçların temel yapı taşının keratin proteini olduğu düşünüldüğünde yumurta, et, süt gibi besinler saçları güçlendirir ve kırıkları önler. Ayrıca keratin içerikli şampuanlar, keratin protein yağları, keratin maskesi, keratin serumu da saç kırılmaları onarımı için doğal çözümler arasında gösterilir.

6 comments

 • Burcu5 Mart 2017 at 11:42
  Saç kırıklarından kurtulmak için bir çok yol denedim.Dünyaca ünlü markalar kullandım ama hiç birinden beklediğim sonuçları alamadım. Bitkisel çözümlerinde kalıcılığı yok sürekli yaptırmak gerekiyor. Liquit keratin yıpranma setini aldıktan sonra saçlarım yep yeni bir hal aldı hepinize öneririm arkadaşlar. isteyenler için önceki halimle sonraki halim arasındaki fotoğrafları bile atabilirim.Cevapla
  • admin14 Mart 2017 at 17:44
   Çok teşekkür ederiz Burcu hanım size yardımcı olduysak ne mutlu bizeCevapla
 • Hacer6 Mart 2017 at 14:45
  Bende vitamin eksikliği olduğu söylendi açıkçası düzensiz besleniyordum. şimdi düzelttim doktordan vitaminde aldım. Ancak saçlarım hala aynı. Keratin yüklemesi yapmak istiyorum saçlarım yıpranmış ve kırıklarla dolu lütfen en uygun seti önerebilir misiniz?Cevapla
  • admin6 Mart 2017 at 17:49
   Merhaba Hacer hanım doktora gitmeniz çok iyi olmuş.Saçınızın besin değerlerini karşılayacak ve sorunlarınıza çözüm olacak setimiz için verdiğim linke tıklayınız. https://www.keratinbakim.com/garantili-keratin-sac-bakim-seti-1/ Detaylı bilgi için ürün uzmanı numaramız: 05337651634Cevapla
 • elçin özen3 Kasım 2017 at 13:55
  bende sürekli saçlarımdaki saç kırıklarını kendım makasla düzeltme gibi bir huyum vardı ama neyseki artık liquid keratinle tanıştım ve saçımı kısaltmak zorunda kalmadan kırıklarından kurtuldum gerçekten mükemmel bi etki yarattı çok çok çok memnunum herkese tavsiye ederim. Cevapla
 • Kerime V.20 Aralık 2017 at 11:10
  Keratin yağı ile beraber saçınıza maske uygulayın çok işe yarıyorCevapla

Leave a Reply

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin