Oryalden Yanan Saçlara Bakım

 Oryalden Yanan Saçlara Bakım

Oryal Nedir ?

Oryal koyu renkli saçları daha açık tondaki saç renklerine çevirmek için yapılan saç açma işlemidir. Yani renk açma işlemidir. Yaklaşık 90 gram açıcı bir kavanoz içinde harç yapılır, karıştırılır ve hazır hale getirilir ve yaklaşık 35 dakika kadar saça sürülüp bekletilir. Bu esnada saçın rengi açık tonlara boyamak için hazır hale gelir. Kısaca Oryal saç rengini açma işlemidir. Bu saç açma işleminden sonra açık tonlardaki renkler elde edilir. Örneğin civciv sarısı, küllü beyaz gibi renk tonları rahatlıkla elde edilebilir.

Oryal İle Saç Açma 

Saç rengini açma işlemi yani oryal oldukça hassas ve tecrübe isteyen bir işlemdir. Usta kuaförler dahi zaman zaman müşterilerinin saçlarını yüksek kimyasaldan dolayı yaktıkları görülmektedir.Son zamanlarda oryalden yanan saç oldukça popüler olmuştur. Her insanın saç yapısı ve kimyasala dayanma gücü farklılık gösterir. İnce telli saçlar daha fazla risk gösterirken kalın telli renkli saçlar daha dayanıklı olur. Fakat ne kadar dayanıklı olsa da saç yüzeyindeki pullar yıpranır, aşınır ve saç parlaklığını kaybedip zor taranır hale gelir. Zamanla kopmalar, kırılmalar ve saçta matlık oluşur. Bu bakımdan uzman kuaförler saçı önce test ederek daha önce düşük volüm ile saçı açarlar. Sonraki zamanlarda bir ton daha veya birkaç ton daha aynı işlemi yaparak saçı adım adım kontrollü bir şekilde açarlar. ”Oryalden yanan ve yıpranan” saçlarınızı yeniden yapılandırmak için acil onarıcı full seti kullanabilirsiniz.

Oryalden yanan saçlara bakım için ne yapmalıyız ?

Oryali saçta bekleme anında sürekli kontrol etmek gerekir. 5 dakika dahi fazla bekletilmesi saçın zarar görmesine sebep olabilir. Hem kuaförlerin hem bayanların vazgeçemedikleri bir işlem olmasından dolayı yani renk tonlarını açık renkte seven bayanların çokluğu ve bundan da kuaförlerin kendilerine bir kazanç sağlamaları bu işlemin önünü durduramaz hale getirmektedir. Dolayısıyla buna hızlı bir çözüm üretilmesi zorunludur. Oryalin zararlarını engellemek için  açma işleminde harcın içerisine 7 gramlık liquid keratin Oil Plex katılarak saç koruma altına alınır.   

Kimyasalların saçın hassas yapısını bozmasına izin vermeyerek saçı korur. Renk açma işlemi saç hiçbir zarar görmeden rahatlıkla yapılabilir. Bu bakımdan hem kuaförlerin hem bayanların bu liquid keratin Oil Plex koruyucuyu mutlaka oryalin içine katmaları gerekmektedir. Yanan ve yıpranan saçlarınız için acil onarıcı setini deneyebilirsiniz.

Kimyasallar saça sürüldükleri ilk an %80 oranında zarar verirler. Oil plex bu hasarı sıfırlar. Sonrasında kalan %20 lik hasar boyanın saça verdiği zarardır. Saçınızın bakımını ihmal etmemeniz gerekmektedir. Bu nedenle oryalden yanan saç bakımına evde devam etmelisiniz. Ya da oryalden yanmadan önce Liquid keratin ürünlerini kullanarak koruma işlemini devam ettirirken saç sağlığınızı daha üst noktalara çıkarabilirsiniz. 

Oryalden sonra yanan saçlarınızın bakımı için de Liquid keratin yanan saçlar için setimizi aldığınız taktirde kısa bir süre içerisinde saçlarınızdaki yanıkların çoğundan kurtulduğunuzu göreceksiniz. Tedaviye devam ederseniz %100 yanıklardan kurtulma garantisi vermekteyiz. Saçlarınızı acil onarmak için acil onarıcı full seti öneriyoruz