Kıvırcık Saçlar için Öneriler ve Püf Noktaları

Kıvırcık saçlı olan herkes, düz şeritleri olan en az bir kişinin “Saçlarınız çok güzel, kıvırcık saçlarım olmasını isterdim” diye bağırdığını duymuştur. Bu iltifat anlamına gelmekteydi ancak güzel kıvırcık saçlı bir gün geçirmek göründüğünden daha zordur. İyi haber, şimdiye kadar en kolay ve en sağlıklı saç rutinini elde etmek için şimdi doğru yerde olduğunuzu gösteriyor. Bu basit ipuçları dalgaları ve bukleleri parlak ve güçlü gösterecektir

KIVIRCIK SAÇLAR İÇİN ÖNERİLER

1. Doğru şampuan ve saç kremi kullanın.

Kıvırcık saç kuru ve kıvrılmaya meyilli olabilir, bu nedenle hasara neden olmayan ürünleri seçmek önemlidir. Nemlendirici, sülfat içermeyen şampuan ve saç kremi kullanın. Liuit Keratin Ürünleri %100 doğal olmakla beraber herhangi bir kimyasal içerik barındırmaz.

 • Suyun neme karşı gelmesini önleyebilecek silikondan kaçının.
 • Liquit Keratin şampuanlar ve kremler kıvırcık saçlar için özel olarak formüle edilmiştir. Bunlardan birini kullanmak zorunlu değildir, ancak onlarla saç kıvırcıklarınızı tanımlamanıza yardımcı olmak sizin elinizde.
 • Kıvırcık saçlar için iyi bir seçenek Liquit Keratin Kremi, buklelerin gün boyunca pürüzsüz ve nemli kalmasına yardımcı olur. Kremden sonra saçınızı durulamayınız. Miktarı aşmayın: 1-2 çeyrek şampuan ve krem yeterli olmalıdır.

 

2.Saçlarınızın son durulamasında soğuk su kullanın.

 Saç dökülmesini tamir etmenin sırrı şöyledir: saçlarınızı yıkarken ayakta tutabileceğiniz en soğuk suyu kullanın. Soğuk su şaftın kapanmasına neden olurken, saç kuru iken bukleler şık ve parlak görünür.

 • Soğuk bir duş alma fikrine katlanamıyorsanız, soğuk suyun vücudunuzun her yerine yayılması yerine saçınızı lavaboda yıkamayı deneyin. Duşta olduğunuzda, buklelerini daha sıcak sudan korumak için bir duş başlığı kullanın.


3.Saçınızı havlu değil temiz bir tişört ile kurutun. 

Saç dökülmesini engelleyecek ve saçlarınıza havlu gibi zarar vermeyecektir.  Sonra, başınızı ters şekilde bırakın ve sallayarak buklelerin doğal şeklini almasına izin verin.

 • Mikrofiber havlular da bukleler üzerinde daha naziktirler ve bir T-shirt’ten daha emici olabilirler.

4.Saçlarınızı kurutun. 

Kurutmanın en sağlıklı yolu, kendi zamanlarında kurutmalarına izin vermektir. Sıkıştırmayın veya saçınızı ovmayın; Bu saçların kaba ve kıvrılmasına neden olur.

 • Özel bir zaman dilimi olmadığı sürece bir saç kurutma makinesi kullanmaktan kaçının. Hava kuruması günlük bakım için daha iyi, çünkü saçınıza zarar vermez.
 • Kıvırcık saçların kuruması çok uzun sürebilir, çünkü çok kalın ve sıkıdır. Hava kuruması için sabrınız yoksa, havalı ortamda difüzör bulunan bir saç kurutma makinesi kullanın.

5.Kıvırcıklarınızı ıslak veya kuru olarak fırçalamaktan kaçının.

 Fırça, saç dökülmesine neden olur ve saç folikülüne gereksiz stres katar. Geniş dişli tarak daha kolaydır ve hala duşta iken kremi eşit şekilde dağıtmak için kullanabilirsiniz. Kuru olduğunda da kıvırcık saçları fırçalamaktan kaçının çünkü saç dökülmesine neden olacaktır.

6.Kıvırcık saçlardan anlayan bir kuaför bul.

Kıvırcık saçların tanınması zor bir şekilde kesilebilir. Kuaförcüler, büyük bir kesim vermek için farklı saç kıvırcıklarının ihtiyaçlarını anlamalıdırlar. İyi haber, uygun kesimin kıvırcık saç şekillendirmedeki savaşı yarı yarıya etkilemesidir. Doğru kesimle,  kıvırcıklarınızı sevdiğinizi görebilirsiniz.

 • Kıvırcık saçlı bir arkadaştan tavsiye isteyin. Veya, buklelerinde harika görünen birini görürseniz saçlarını nereden kestiklerine sormaya çekinmeyin – şansınız var, gurur duyacak çok sevineceklerdir!
 • Bölgenizde kıvırcık saç konusunda uzmanlaşmış salonlar veya bireysel kuaförler için bir İnternet araması yapmayı deneyin. İncelemeleri okuyun ve fiyatları kontrol edin.

 

Daha Fazla İpucu İçin Makaleyi Okumaya Devam Ediniz

 

1. Her zaman saçınızı aşağıdan yukarıya doğru tarayın.

Alttan başlamak, her düğümün altına doğru sıkıştırılması ve bir tarakla dolaşmak yerine, her düğümün nazikçe taranmasını sağlar.

2. Uçları bölmekten kaçınmak için uçlarınızı kesik tutun.

Bölünmüş uçlar hiç iyi görünmez. Canlı ve taze görünen sağlıklı bukleler istiyorsanız, altı ila sekiz haftada bir kuaförlerde saçınızı hızlı bir şekilde düzeltin.

3. Liquit Keratin saç bakımı ürünlerini kullanın.

Uzmanlar açıklıyor, Liquit Keratin Yağı, Liquit Keratin Saç Maskesi ve Liquit Keratin Saç Kremi kıvırcıklarınızı korumak ve güçlü bukleler kurmak için en iyi seçeneklerden biridir. Bu ürünler saçlarınızı kuru ve gevrek bırakmadan mükemmel tutmayı sağlar.

Ayrıntılı bilgi için: www.keratinbakım.com

4. Saçınızın biraz güçlenmesi gerektiğinde Liquit Keratin Tedavisi Uygulayın.

Parmak uçlarınızı kullanarak saçlarınızın uçlarına Liquit Keratin Krem veya yağ ekleyerek ekstra nem sağlayın.

5. Gece boyunca tanımlanan bukle elde etmek için “ananas hilesini” kullanın.

Bu teknik kılın kafanın en üst noktasında, genellikle uykudan önce gevşek olarak toplandığı bir tekniktir. Saçınızın doğal hacmini korumasına yardımcı olurken aynı zamanda kıvrılma düzenini korur.

6.Saç filesi ile Duş Etmeye Çalışın

İnce saçlar için saç ağzı ile duş, saçlarınızı temiz tutmanıza ve kıvrılma yapınızı korumanıza izin verir.

 7.Markaya Sadık Olun

Aynı markadaki ürünler birlikte en iyi şekilde çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Kıvırcık saç genellikle diğer saç tiplerine göre daha fazla ürün gerektirdiğinden, sizin için uygun olanı bulduğunuzda aynı markadan olan tüm ürünleri satın almak faydalı olacaktır.

8.Saten’de Uyuyun

Bir saten uyku başlığı veya yastık kılıfı, değerli kıvrımlarınızı bütün gece kıvırcıklaştığınızdan veya düzleştirmekten koruyacaktır

9.Kıvırcık Diyetini Deneyin

Tam tahıl, meyve, sebze, az yağlı süt gıdaları ve balık gibi yağsız proteinler gibi yiyecekler, saçlarınızı içten dışa sağlıklı tutmanıza yardımcı olur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9 yorum

  • Gerek yorumlar, gerekse geri dönüşler ve ayrıca ürünlerimize olan güvenimiz size düşünme konusunda destek olur umarım. Gönül rahatlığıyla ürünlerimizi kullanabilirsiniz 🙂

  • Saçlarınız bakımsız ve daha yeni boyattıysanız, saçlarınızda daha fazla yıpranmalar oluşmuş demektir. Bu nedenle ürünlerimizi kesinlikle kullanmalısınız. Ürünlerimizde saç tipi ayrımı yoktur. Her saç türüne mükemmel etkiler yapar 

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


WordPress spam blocked by CleanTalk.