Keratin Bakım Nedir?

 

Saç renklerinde modanın her yıl sert geçişlerle devam etmesi, trend saç renklerine sahip olmak isteyen bayanların saçlarına sürekli işlem yaptırmalarına sebep oluyor ve bu durum da saç tellerini büyük bir hızla yıpratıyor.  Saç renklerinde hızlı geçişlerin yanı sıra sürekli uygulanan fön, maşa gibi ısılı işlemler, perma gibi yoğun kimyasal uygulama gerektiren işlemler de saçın yapısına büyük oranda zarar veriyor.  Saçlar hızla esnekliğini kaybediyor, kopuyor, kırılıyor, yanıyor ve taranması imkansız hale gelebiliyor. Büyük hüsrana sebep olan bu kaçınılmaz son aklımıza hemen istemeden de olsa saçımızı kestirmek fikrini getiriyor. Yanılgı da burada başlıyor. Kısacası yanlış yanlışı doğuruyor. Aslında yapmanız gereken tek şey saç yapısını tanımak ve saçlarınıza acil can suyu vermek. Önemli bir protein olan keratin,  saç tellerimizin büyük bir kısmını oluşturduğuna göre saçlarımızı yeniden yapılandırmanın en doğru yolu da yıpranan saçımıza keratin bakımı yapmak olacaktır.

Günden güne gelişen teknolojinin, saç bakım sektöründe de önemli adımlar atılmasını sağlamasıyla birlikte  saçında sağlık ve güzelliği bir arada isteyenlere adeta bir nimet olan keratin bakımı, saç telini sararak yenilenmesini ve dış etkenlerden korunmasını sağlıyor. Yıllar önce sadece kuaförlerde uygulanan keratin bakımı, sektördeki gelişmeler sayesinde artık evde de uygulanabiliyor. Evimizin konforunda keratin bakımı yapmak fikri kulağa hoş geliyor değil mi?

Saç tellerinin yıpranmış yerlerini saçın temel taşı keratin ile doldurma amacı taşıyan keratin bakımı, bizi daha sağlıklı, hacimli ve parlak saçlara kavuşturuyor.

Saçımızın keratin bakımına ihtiyacı olduğunu nasıl anlarız?

Saç tellerinizde incelme gözlemliyorsanız,

Saç renginiz oldukça matlaşmışsa,

Saç telleriniz kopuyorsa,

Saçınızı tararken zorlanmaya başladıysanız,

Saçınızı taramanıza rağmen sık sık saç telleriniz birbirlerine dolaşıyorsa,

Yukarıda saydığımız durumlardan bir ya da daha fazlasını yaşıyorsanız keratin bakımı yapma zamanınız gelmiş demektir.

Keratin bakımı yapılırken nelere dikkat etmeliyiz?

Eğer kuaförde yaptıracaksanız gideceğiniz kuaför çok güvendiğiniz bir kuaför olmalı. Keratin bakımını ihtiyacınız ölçüsünde yapmalı daha fazla kazanmak uğruna seans sıklığı konusunda sizi yanıltmamalı. Kullandığı keratin saf ve katkısız olmalı. Doğal olmayan keratin saçınızı uzun süre korumaz ve içeriğindeki silikon  zaman içerisinde saçınızda mat bir tabaka haline dönüşecektir. Keratin bakımını hem daha az bütçe ayırarak hem de evinizin konforunda yapmaya karar verirseniz, katkısız keratin almaya özen gösterin. LIQUID KERATIN SERUM tamamen katkısız keratin ürününü almanız, evde yapacağınız işlemi kolaylaştıracak, güvenle yapmanızı sağlayacak ve istediğiniz sonucu verecektir.

Keratin bakımı saçlara eski sağlıklı formunu kazandırır. Keratin bakımı sonrasında tekrar sağlıkla parlayan saçlarınızın her zaman bakımlı kalması için düzenli olarak keratin şampuanı, keratin bakım maskesi ve keratin yağı kullanmanızı tavsiye ederiz.

Saf Keratine ulaşmak için tıklayınız. 

2 comments

  • Kader Gülmez3 Kasım 2017 at 15:05
    Ben daha önce birçok şey kullandım hindistan cevizi badem yağı soğan sarımsak bile sürdüm saçlarıma ama çok pişman oldum neredeyse hiç işe yaramadı ayrıca saçlarım kokuyu çok zor bir şekilde saçlarımdan atabildim. Ama artık mis gibi kokan keratini kullanıyorum ve saçlarımı yeniden yapılandırıyorum. Müşter,ye gösterdiğiniz ilgiden dolayı çok teşekkürler. Cevapla
  • Nebahat B.20 Aralık 2017 at 09:52
    Kullanmaya başladım ilk seansta tam anlamıyla sonuç aldığımı söyleyemem ama ikinci serumu kullandıktan sonra değişim çok rahat bir şekilde farkediliyorduCevapla

Leave a Reply

Anti-Spam Protection by WP-SpamFree