IŞILTILI GÖZ ALICI SAÇLAR

Işıltılı Saç

Saç konusunda kadın erkek fark etmeden herkes göz alıcı ışıltılı saç sahibi olmak ister. Her ne kadar bu durum çok isteniyor olsa bile gerekli bakımların uygulanmaması ile sahip olmak o kadar da kolay değildir. Çünkü gün içerisinde saçlara uygulanan işlemler saçların yapısının bozulmasına neden olurken daha çok ışıltı yerine mat bir görünüme sahip olmasına neden olur. Bir saçın ışıltısını kayıp etmesinin en büyük nedeni saçlarda keratin oranlarının azalması olmaktadır. İnsan bedeni içerisinde yaşam için her ne kadar proteinler gerekliyse saçlar için de keratin o kadar gereklidir. Çünkü saçların proteini de keratin olmaktadır ve ortalama olarak bir saçta yüzde yetmiş ikilik bir oran ile bulunmaktadır. Saçlarda olan oranı ne kadar azalır ya da tamamen yok olursa saçlar da o kadar kötü zararlar ile karşılaşacaktır. Sağlıklı uzun saçlar isteyen herkesin bu konuda en büyük yardımcısı keratin yüklemesi olacaktır. Keratin azalması ile kişilerin başına gelen zararlardan bir tanesi de saçların uzamasının yavaşlaması ya da durması olmaktadır. Sadece hızlı uzaması değil bir yandan da saça ışıltı yapmak isteniyorsa gerekli işlemlerin kısa süre önce başlaması gerekir. Herkesin en büyük yardımcısı olan keratin uygulaması artık evlerde de rahat bir şekilde yapılmaktadır. Saçlara ışıltı nasıl yapılır diye merak edenlerin sadece işlemleri sırası ile uygulaması da yeterli olacaktır. Bu adımlar;

 1. İlk olarak saç yapısına uygun kuru ya da yağlı saçlar gibi seçeneklere uygun keratin alınması gerekir. Bu noktada kalitesiz ürünler almamak için piyasanın en iyi ürünü Liquid almak kesin sonuçlar vermesine katkı sağlayacaktır.
 2. Set olarak satılan bu ürün ile ışıltılı saç elde etmek oldukça kolaydır. Setin içerisinde bulunan şampuan ile saçı nazik ve dikkatli bir şekilde yıkamak gerekir.
 3. Saçlar temiz bir şekilde yıkandıktan sonra havlu ile hafif nemli kalacak şekilde kurutulur.
 4. Eğer saç diplerindeki gözenekler kapalı ise iksirler ile gözenekler açılır.
 5. Gözeneklerin açılması on dakika beklendikten sonra en önemli adım saç bakım yağı uygulaması yapılmalıdır. Asıl keratin yüklemesi bu yağ ile sağlanmaktadır.
 6. Saçların hem diplerinin hem de uçlarının iyi bir şekilde yemesi için adeta saça boya yapar gibi yedirmek gerekir. Bunun ardından geceden sabaha kadar beklemek yüklemenin tam olarak yapılmasını sağlar.
 7. Keratin yüklemesi aslında saçlarda istenilen ışıltının elde edilmesi için yeterli olmaktadır. Fakat bir yandan da daha sağlıklı ve gür durmasını isteyenler de setin devamında bulunan maske uygulamasını tercih edebilir.
 8. Sabaha kadar bekleyen saçlara maske uygulanır. Bu maske sadece saçlarda on beş dakika beklemelidir. On beş dakikanın ardından iyice yıkanmalıdır.

Bu işlemlerden maske ayda iki kere diğerleri de haftada iki kere yapılırsa kısa sürede istenilen sonuç elde edilecektir.

3 comments

 • Aslı Gürbüz3 Kasım 2017 at 11:26
  Saçlar keratin proteinlerden oluştuğu için saçların ihtiyacı olan keratin desteğini sağlayarak saçlarımın ihtiyacı olan proteğini yeniden sağladım ve %100 sonuç almaya başladım. Saç probleminiz ne olursa olsun kullandığınız liquid keratin olsun. Emeği geçen herkese çok teşekkürler Cevapla
 • Merve Y.20 Aralık 2017 at 10:52
  Ben özellikle maskeyi çok seviyorum saçlarımı yumuşattığı gibi canlı görünmesini sağlıyor üstüne krem kullanarak bunu pekiştiriyorumCevapla
 • Şirin G.20 Aralık 2017 at 11:02
  Bütün adımları tek tek uyguladım saçlarım ipek gibi oldu makaleleriniz çok faydalı çok teşekkürlerCevapla

Leave a Reply

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin