Etiket: Yıpranmış saçlara maske

Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Ürünleri

Saçlar neden yıpranır bu soru pek çok kadın tarafından sorulmakta ve yıpranmış saçlar nasıl onarılır çözümü aranmaktadır. Öncelikli olarak yıpranmış saçların tümünün kuru olması bize yıpranmış saçlar çözüm yolları konusunda ipucu veriyor. Saç tabanının ve saç diplerinin kuru olması özellikle ince telli saçlar için büyük bir tehdittir. Bu makalemizde sizlere yıpranmış saçlar için çözüm yollarını anlatacak ve yıpranmış saçlar nasıl tekrar canlanır sorusuna cevap arayacağız.

Saç tabanının ve saç derisinin ihtiyaç duyduğu nem oranına ulaşmaması saç kırıkları ve yıpranmış saç olarak sizlere yansıyacaktır. Yıpranmış saçlar için evde uygulayacağınız doğal işlemler ve dikkat etmeniz gereken bazı uygulamalar bulunmaktadır. Bunları sizlere madde madde açıklamak istiyoruz.

Yıpranmış saçlar için bakım ürünleri

  1. Yıpranmış saçlar için şampuan : Öncelikli olarak duş esnasında ucuz ve kalitesiz şampuan kullanmamaya dikkat edin. Bu şampuanların içinde bulunan kimyasal maddeler saç derisini kurutur ve saç diplerindeki nemi alarak saçların yıpranmış olmasına neden olur. Nemlendirici saç şampuanları, nemlendirici saç kremleri kullanmak yıpranmış saçlar içim çözüm yollarının başında gelmektedir. Bu ürünlerin arasında en kaliteli ve bilim insanlarının önerdiği Liquid Keratin Şampuanıdır. İçerisindeki nano proteinler ile saçınıza eksik olanı vererek besler ve onarır.
  2. Yıpranan Saçlara Maske : Özellikle keratin yüklemesinden önce ve sonra kullanılmasını tavisye ettiğimiz liquid keratin maske, saç liflerini yumuşatır ve saçı besleyecek yolları temizleyerek keretinin o yollardan ilerleyerek saçı beslemesine olanak sağlar.
  3. Nemlendirici saç kremi kullandıktan sonra duşta saçlarınızı sık bir tarafla yumuşak şekilde tarayın, bu durum nemlendiricinin saçınıza dağılmasına neden olacaktır. Bununla birlikte saç tararken saç derinize zarar verecek ani hareketlerden kaçının ve nazik olun. Duş esnasında çok sıcak su kullanmaktan kaçının yine aynı şekilde çok soğuk su kullanmak da saç yıpranmasına neden olan faktörler arasındadır.
  4. Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı yumuşak bir havlu ile yavaş yavaş kurulayın ve nazik olun. Saç kurulama esnasında yüksek ısı yayan saç kurutma makinesi kullanmaktan kaçının. Özellikle ince telli saçlara sahip kadınlar fön makinesi kullanmaktan kaçınmalıdırlar. Fön makinesi ısısı saç derisindeki ve saç uçlarındaki nemi emerek yıpranmış saçlara sahip olmanıza neden olur. Yine aynı şekilde saç düzleştirici gibi ısı ile saçlarınıza şekil veren aletlerin hepsinden kurtulun.
  5. Hava değişikliği ve mevsim şartları saçlar için oldukça tehlikeli bir durumdur. Çok sıcak havalarda şapka, çok soğuk havalarda bere takmaya özen gösterin. Bu durum saç diplerinizin güçlü kalmasına neden olacaktır.
  6. Saçlarınıza jöle, sprey gibi maddeler sürmemeye dikkat edin. Bununla birlikte saç rengini değiştirmek için kullanılan kimyasal saç boyaları da saçın gücünü bozan ve yıpranmasını sağlayan etkenlerdendir.
  7. Düzenli olarak kuaföre gidin ve saç uzamasını engelleyen faktör olan saç kırıklarınızı uçtan aldırın, farkı göreceksiniz.
  8. Saçınıza doğal yağlar ve maddeler sürebilir, beslenmesini sağlayabilirsiniz. Saçı besleyen doğal yağlar örnek verilecek olursa buna Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı örnek verilebilir. Zeytinyağı bal karışımı saç diplerinin güçlenmesine neden olur.
  9. Saçların temel maddesi olan keratin proteini, saçların yapısının %80’ini karşılamaktadır. Çeşitli yerlerde satılan keratin yağı ve keratin beslemesi de saç yıpranması içi çözüm yolları arasındadır.
  10. Yıpranan saç için garantili keratin bakım seti :Bu setle beraber yıpranan saçlar tarihe karışacak. Ülkemizde ilk ve tek olarak bizim ürettiğimiz kesinlikle saf ve doğal keratin ürünlerinin bulunduğu bu setimize garantilidir! etiketi yapıştırmaktan gurur duyuyoruz. Beyler , bayanlar bu set ile saçınızı yeniden doğmuş gibi yapmaya ne dersiniz? Hemen özellikleri saymakla bitmeyen bu ürünümüzü alın ve coşkulu saçlarınıza yeniden kavuşun.

NOT: Yıpranmış saçlar için keratin setine ulaşmak için resme tıklayınız.

yıpranan saçlar için keratin seti