Etiket: yıpranmış saçlar

YIPRANMIŞ SAÇLAR İÇİN ŞAMPUAN

YIPRANMIŞ SAÇLAR İÇİN ŞAMPUAN

Hem erkekler için hem de kadınlar için yıpranmış saçlar büyük sorun olmaktadır. Saçlara uygulanan yanlış şampuan tercihleri, saçlara ombre, oryal, boya gibi kimyasal işlemlere maruz bırakmak; ve fön maşa pres gibi yüksek ısılı işlemler uygulamak saçlarınızı zamanla yıpratır. Saçlarınızdaki kuru, mat , kabarık, kırık, gibi sorunların sebebi saçlarınızın yıpranmasından kaynaklı olabilir. Bu nedenle bu yazımızda sizlere yıpranmış saçlar için şampuan , yıpranmış saçlara evde bakım, yıpranmış saçlar için en iyi şampuan hangisi ? gibi konular hakkında bilgi vereceğiz.

yıpranmış saçlar için şampuan

Saçlarımızı yıkarken içerisinde zararlı kimyasallar içeren şampuanlar kullanmak saçınızı yıpratmasına sebep olabilir. Bu yüzden “yıpranmış saçlar için  şampuan ” tercihi yaparken içerisinde sülfat, paraben,silikon  gibi kimyasallar içermediğine dikkat etmelisiniz.

Yıpranmış saçlar için en iyi şampuan hangisi?

Yıpranmış saçlar için  yapacağınız  bakımda en önemli adım saçlarınızın yıpranmasına sebep olan etkenlerden uzaklaşmanız olacaktır. Aksi halde saçlarınız taranamayacak hale gelip saçlarınızı kısa kestirmek zorunda kalabilirsiniz.

yıpranmış saçlar

Kullandığımız şampuanların içerisindeki sülfat, paraben, silikon gibi kimyasallar hem saçınızı hem de saç derinizi yıpratabilir. Bu yüzden içerisinde sülfat, paraben, silikon gibi kanserojen etkiye sahip zararlı kimyasallar içermeyen şampuanlar kullanarak saçlarınızda oluşabilecek yıpranmışlıkların önüne geçebilirsiniz.

yıpranmış saçlara şampuan

Saçlara uygulanan ombre, oryal, boya, fön, maşa, pres gibi işlemler sonucunda da saçlarınız yıpranabilir. Bu durumun sebebi saçlarınızdaki keratin proteinlerin azalmasıdır. Bu yüzden saçlarınıza keratin yüklemesi yapabilir. Veya keratin içerikli şampuanlar kullanabilirsiniz. yıpranmış saçlara için şampuan önerecek olursak içerisinde zararlı kimyasallar bulunmayan;  yoğun keratine sahip Liquid Keratin şampuanlarını  öneririz.

Yıpranmış Saçlar Nasıl Onarılır ?

Yıpranmış saçlar için boşuna evde bitkisel yağlar ve doğal karışımlara para harcamayın çünkü bunlar işinize yaramayacaktır. Sadece günü kurtarır. Kuaföre giderek  boşuna zaman ve para harcamayın. Yıpranmış saçların tek ve kesin çaresi saçlara doğal keratin yüklemesidir.

Kuaförlerde saç bakımı yapılmaktadır. Ama bu işlemleri yaparken de yine saçlara kimyasallar uygulayarak sizlere sadece geçici bir mutluluk sağlamaktadır.Yıpranmış saçlar için liquid keratin’in keratin serum, maske ve şampuanını kullanabilirsiniz. yıpranmış saçlar için şampuan ile saçlarınız her yıkamada saçlarınız daha güçlü, daha canlı, daha dolgun gözükecektir.

Yıparnmış saçlar için bakım ürünleri

Yıpranmış saçlara sahipseniz yıpranmış saçlar için şampuan, maske, serum gibi ürünler muhakkak araştırma yapmışsınızdır.  Yıpranmış saçlara tek bir ürün kullanmak saçlarınızı onararak yeniden yapılandırması zor bir durumdur. Bu yüzden birbirini destekleyen ürünleri set halinde kullanmak saçınıza daha fazla yarar sağlayacaktır.

Yıpranmış saçlar için şampuan, mask, serum gibi ürünleri bir set halinde kullanmanıza olanak sağlayan Liquid keratinin yıpranmış saçlar için bakım setini deneyebilirsiniz.

Yıpranmış saçlara evde bakım

 Yıpranmış saçlar için evde bakım yapmak istiyorsanız, mutlakla sizlerde evde bitkisel ve doğal bakımlar yaparak denemişsinizdir. Bunların hiçbir işe yaramadığını emek ve zaman kaybı olduğunu hepiniz görmüşsünüzdür. Yıpranmış saçlara evde bakımın tek yolu saçlara keratin yüklemesi yapılmasıdır. Ve yıpranmış saçlar için keratin içerikli ürünler kullanmaktır.

yıpranmış saçlara bakım

Sadece yıpranmış saçlar için şampuan, kullanmak size tam çözüm sunmayabilir. Bu yüzden Liquid Keratin’in saf keratin yükleme setini kullanarak yıpranan saçlara çözüm bulabilirsiniz.

Yıpranmış saçlara bakım hakkında daha fazla bilgi almak için ” yıpranmış saçlar için bakım ” adlı makalesini okuyabilirsiniz.

Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Ürünleri

Saçlar neden yıpranır bu soru pek çok kadın tarafından sorulmakta ve yıpranmış saçlar nasıl onarılır çözümü aranmaktadır. Öncelikli olarak yıpranmış saçların tümünün kuru olması bize yıpranmış saçlar çözüm yolları konusunda ipucu veriyor. Saç tabanının ve saç diplerinin kuru olması özellikle ince telli saçlar için büyük bir tehdittir. Bu makalemizde sizlere yıpranmış saçlar için çözüm yollarını anlatacak ve yıpranmış saçlar nasıl tekrar canlanır sorusuna cevap arayacağız.

Saç tabanının ve saç derisinin ihtiyaç duyduğu nem oranına ulaşmaması saç kırıkları ve yıpranmış saç olarak sizlere yansıyacaktır. Yıpranmış saçlar için evde uygulayacağınız doğal işlemler ve dikkat etmeniz gereken bazı uygulamalar bulunmaktadır. Bunları sizlere madde madde açıklamak istiyoruz.

Yıpranmış saçlar için bakım ürünleri

  1. Yıpranmış saçlar için şampuan : Öncelikli olarak duş esnasında ucuz ve kalitesiz şampuan kullanmamaya dikkat edin. Bu şampuanların içinde bulunan kimyasal maddeler saç derisini kurutur ve saç diplerindeki nemi alarak saçların yıpranmış olmasına neden olur. Nemlendirici saç şampuanları, nemlendirici saç kremleri kullanmak yıpranmış saçlar içim çözüm yollarının başında gelmektedir. Bu ürünlerin arasında en kaliteli ve bilim insanlarının önerdiği Liquid Keratin Şampuanıdır. İçerisindeki nano proteinler ile saçınıza eksik olanı vererek besler ve onarır.
  2. Yıpranan Saçlara Maske : Özellikle keratin yüklemesinden önce ve sonra kullanılmasını tavisye ettiğimiz liquid keratin maske, saç liflerini yumuşatır ve saçı besleyecek yolları temizleyerek keretinin o yollardan ilerleyerek saçı beslemesine olanak sağlar.
  3. Nemlendirici saç kremi kullandıktan sonra duşta saçlarınızı sık bir tarafla yumuşak şekilde tarayın, bu durum nemlendiricinin saçınıza dağılmasına neden olacaktır. Bununla birlikte saç tararken saç derinize zarar verecek ani hareketlerden kaçının ve nazik olun. Duş esnasında çok sıcak su kullanmaktan kaçının yine aynı şekilde çok soğuk su kullanmak da saç yıpranmasına neden olan faktörler arasındadır.
  4. Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı yumuşak bir havlu ile yavaş yavaş kurulayın ve nazik olun. Saç kurulama esnasında yüksek ısı yayan saç kurutma makinesi kullanmaktan kaçının. Özellikle ince telli saçlara sahip kadınlar fön makinesi kullanmaktan kaçınmalıdırlar. Fön makinesi ısısı saç derisindeki ve saç uçlarındaki nemi emerek yıpranmış saçlara sahip olmanıza neden olur. Yine aynı şekilde saç düzleştirici gibi ısı ile saçlarınıza şekil veren aletlerin hepsinden kurtulun.
  5. Hava değişikliği ve mevsim şartları saçlar için oldukça tehlikeli bir durumdur. Çok sıcak havalarda şapka, çok soğuk havalarda bere takmaya özen gösterin. Bu durum saç diplerinizin güçlü kalmasına neden olacaktır.
  6. Saçlarınıza jöle, sprey gibi maddeler sürmemeye dikkat edin. Bununla birlikte saç rengini değiştirmek için kullanılan kimyasal saç boyaları da saçın gücünü bozan ve yıpranmasını sağlayan etkenlerdendir.
  7. Düzenli olarak kuaföre gidin ve saç uzamasını engelleyen faktör olan saç kırıklarınızı uçtan aldırın, farkı göreceksiniz.
  8. Saçınıza doğal yağlar ve maddeler sürebilir, beslenmesini sağlayabilirsiniz. Saçı besleyen doğal yağlar örnek verilecek olursa buna Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı örnek verilebilir. Zeytinyağı bal karışımı saç diplerinin güçlenmesine neden olur.
  9. Saçların temel maddesi olan keratin proteini, saçların yapısının %80’ini karşılamaktadır. Çeşitli yerlerde satılan keratin yağı ve keratin beslemesi de saç yıpranması içi çözüm yolları arasındadır.
  10. Yıpranan saç için garantili keratin bakım seti :Bu setle beraber yıpranan saçlar tarihe karışacak. Ülkemizde ilk ve tek olarak bizim ürettiğimiz kesinlikle saf ve doğal keratin ürünlerinin bulunduğu bu setimize garantilidir! etiketi yapıştırmaktan gurur duyuyoruz. Beyler , bayanlar bu set ile saçınızı yeniden doğmuş gibi yapmaya ne dersiniz? Hemen özellikleri saymakla bitmeyen bu ürünümüzü alın ve coşkulu saçlarınıza yeniden kavuşun.

NOT: Yıpranmış saçlar için keratin setine ulaşmak için resme tıklayınız.

yıpranan saçlar için keratin seti

Röfleli Saç Bakımı

Röfleli Saç Bakımı

Röfle saçların güzel görünmesi adına kadınların tercih ettiği bir yöntemdir ama kullanımı sonucunda, saçların sağlıklı görünümlerine olumsuz etkiler yarattıkları gözlemlenmektedir. Röfle saçların kurumasına, yıpranmasına ve saçların nem yapısı ile bağlarına ciddi zararlar vermektedir. Röfleli saçlar için bakımı uygulamak kesinlikle ciddiye alınması gereken bir konudur. Saçlarınızın güzel görünümü için özünde sağlıklı olmasını da sağlamanız mümkün. Keratin serumu ya da keratin yağı kullanımı yaparak, saçlarınızın röfleli süreçlerinin verdiği zararı minimuma indirebilir ve kurumasına engel olabilirsiniz.

Doğal olarak satılan keratin serumu ve keratin yağı, röfleli saçlar için bakımın anahtarı olmaktadır. Kuruyan saçlarınızı onarmakta ve nem dengesinin yeninden sağlanması ile daha doğal görünümünü, güçlü ve daha çekici bir hal almasını sağlamaktadır. Doğal keratin röfleli saçlar için alınması gereken ve koruma yöntemleri içinde en çok tercih edilen ve bilinenidir. Keratin kullanımı periyodik saç bakımı için tercih edildiği gibi, röfleli saçlar için uygulama sürecinde 3-4 katı daha yoğun olarak kullanılmakta ve bu sayede röflenin verdiği zararı, doğal yöntemler ile ortadan kaldırabilecek garantili bir çözüm olmaktadır.

Keratin doğal olarak elde edildiğinde, kullanımı saçların bağlarından nem dengesine kadar, sağlıklı bir görünüm elde edilmesini sağlar. Yıpranmış saçlar için keratin kullanımı arttırılabilmekte ve bunu röfleli saçlar için kullandığınızda, çok daha hızlı emildiği görerek, ihtiyacın ne kadar yoğun olduğunu da gözlemlemeniz söz konusu olmaktadır. Bir kerelik bir uygulama olmayan  saf keratin bakımı, saçlarınızın ihtiyacına göre tekrar etmeli ve sabırlı bir bakım söz konusu olmalıdır. Gerektiği kadar keratin yüklemesi yapmak, saçların sağlıklı olması için sizlerin gözlemlerine dayalı bir bakım sürecini oluşturmaktadır.

Röfleli saç bakımı, röfle yapılmadan önce ve sonrasında devam etmeli ve buna ne kadar erken başlanırsa, saçların daha sağlıklı olması söz konusu olur. Keratin bakımına erken yaşlarda başlayan bayanlar için ilerleyen süreçlerde röfle yapımı, daha az zarar verici olmakta ve bakım sonuçları etkisini çok daha kısa süre içinde göstermektedir. Bakıma geç başlayan bayanların saçlarında daha ağır bir zarar söz konusu olmakta ve keratinin etkisini göstermesi çok daha uzun bir süreç almaktadır.

Röfleli saçlar gibi son dönemde kadınların saçlarında moda olarak uygulanan bir yöntem olan Ombreli saçlarda, aynı röflede olduğu gibi bir saç bakımına ihtiyaç duyar. Bunu kullanımdan sonra saçlarınızdaki değişimi gözlemlemeniz ile hemen fark etmeniz doğaldır. Ombreli saçlarda keratin bakımı ile kendine has havasına kavuşmakta ve daha  iyi bir görünüm sunarak, doğal güzelliğini yeniden elde edebilmektedir. Saç renklerinin değiştirilmesi de sağlıklarının riske girmesine neden olan etkenlerdendir. Bunların için koyu renklerden açık renklere doğru bir değişim, saçların daha çok yıpranmasını ve nemini kaybetmesine neden olmaktadır. Haftalık olarak uygulanacak olan keratin bakımı ile daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.