Etiket: yağlı saçlar için maske

Yağlı Saçlar İçin Maske

yağlı saçlar için maske

Yağlı Saçlar İçin Maske

Yağlı bir kafa deriniz ve yağlı saçlarınız varsa, saç derinizin bir karmaşaya dönüşmemesi için ekstra kafa derisi yağlarını uzaklaştırma ihtiyacını dengeleyecek ve gerekli nemi muhafaza edecek bir saç bakımı rutini oluşturmak zorundasınız. Yağlı saçlar için maske sadece bunu yani rutininizi sağlamak için tasarlanmıştır. Saç maskelerini düşündüğümüz zamanların çoğunda, zarar gören teller için besleyici, hindistancevizi yağı, argan yağı ve macadamya tohumu yağı gibi zengin maddeleri sıralayabiliriz – bölünmüş uçları kapatan, yumuşatacak tüm harika eklentiler saçlara parlaklık kazandırır – ancak bu ürünler yağlı saçları tartabilir ve gevşek görünmesini sağlayabilir.

Yalnızca kuru, kırılgan saçların hedefli bir tedaviye ihtiyacı olduğunu düşünebiliriz, ancak bu doğru değildir. Yağlı cildiniz varsa, gözenekleri yok edebilen, siyah noktalara yol açan fazla sebumu arındıran ve cildi tamamen derinlemesine temizleyen yağlı saçlar için maskeler hakkında bilgi edinmelisiniz. Çay ağacı yağı, nane yağı ve lavanta esans yağları, yağlı saçlar için saç maskelerinde kullanılan, saç derinizin doğal yağlarını dengeleyebilen ve daha sağlıklı saçlar için kepek ve kaşıntıyı giderebilen inanılmaz maddelerden sadece birkaçıdır.

Evde Yağlı Saçlar İçin Maske

Normalde, saçınızın fazla miktarda yağ taşması durumunda, yağ miktarını geçici olarak sınırlamak için saçınıza bazı kimyasal şampuanları hemen uygulayacağınız, ancak bazen saçlarınızın daha yağlı hale gelebileceği de en tipik durumlardandır. Bu nedenle, evde yağlı saçlar için maskeleri etkili bir şekilde uygularsanız ipeksi, kuvvetli ve muhteşem saçları ulaşmak için harika bir adım olur.

Yağlı Saçlar İçin Doğal Maskeler

Çilekten Saç Maskesi 

çilek maskesi

Kesin olarak, çilekten bahsedecek olursak, aklınızda oluşan çilekli süt, çilekli pasta, reçel görüntüleridir. Çilek uzun zamandır insanın sağlıklı yaşamı için vazgeçilmez bir meyve olarak bilinir. Ancak bu yazıda, çileğin yağlı saçlar için en iyi saç maskesi olabileceğini göstereceğim.

Çilek kafanızdaki sebumun kontrolörü olarak etki eder ve saçtan dökülen yağları mükemmel bir şekilde azaltır. Ayrıca, çilek içinde saçınızın sağlığının korunmasında önemli bir rol oynayan C vitamini miktarı yüksektir. Çilekte, insanlar ayrıca büyük antioksidan özelliklerini de keşfettiler, bu nedenle saç üzerine bu maskeyi uygularsanız, saç derisi hücre zarları iyice korunacak, saçlarınız hem daha az yağlı hem de daha güçlü olabilecektir.

Sadece 2 çorba kaşığı mayonez ve 8 adet çilek hazırlamanız gerekir. Pürüzsüz hamuru elde etmek ve ıslak saçlarınıza yaklaşık 15 dakika boyunca uygulayabilmek için ikisini birlikte karıştırınız. Bittikten sonra, temiz su ile durulayın ve artık yağsız düz saçlar ile yaşayın.

Yumurta Beyazından ve Limon Suyundan Saç Maskesi  

Yapmanız gereken yağlı saçlar için en önemli saç maskelerinden biri, yumurta beyazı ve limon suyunun maskesidir. Bu maddelerin her ikisi de daima evinizin çevresinde bulunur; bu nedenle onları mutfaktan kolayca alıp yağlı saçlarınız için inanılmaz maske oluşturmaya başlayabilirsiniz. Tabii ki, sadece insanların günlük yaşamına aşina olan içerikler değil aynı zamanda saçlar için yararlı süper güçlü içerik barındırır.

Limon suyu, saçlarınızdaki aşırı miktardaki yağları etkin bir şekilde kontrol edebilen C vitamini seviyesini yüksek seviyede içerir, yumurta akı kafa derinizdeki ve saçındaki nemi dengelemeye yardımcı olur ve saçınızı kesinlikle çok kurutmaz. Dengelemeyi güzelce sağlar. 1 yumurta beyazı hazırlamanız gerekir. Ardından, 1 limon ve biraz tuz (1 çay kaşığı) ile karıştırın. Nihai pürüzsüz macunu elde etmek için tüm malzemeleri iyice karıştırın. Daha sonra yapmanız gereken şaşırtıcı maskeyi saçınıza uygulayıp, saçınızı etkilemesi için 30 dakika boyunca bekleyelim. Belirli bir süre sonra, saçınızı ılık suyla, daha sonra hafif şampuan ve saç kremi ile durulayın.

Yoğurttan Saç Maskesi  

Yoğurdun cazip bir cilt ve sağlık için zengin probiyotik kaynağı olduğu inkar edilemez. Fakat daha da ötesi, yağlı saçlar için en iyi saç maskelerinden birini yapmak için çok etkili bir maddedir.

Yağsız yoğurt almayı unutma, çünkü bu doğru yoğurt çeşididir, bu doğru yoğurt olup, beslenme ve yağ kontrolünde olumlu etkisini garanti altına alabilir. Yoğurtta yüksek antioksidan ve vitamin içeriği ile, yoğurttan yapılan maskenin yağla tamamen mücadele edeceğini akılda tutarak bu durumdan artık endişelenmenizin gerekmeyecek.

Aslında, yağlı saçlar için maske de yoğurt kullanmanın birçok yolu vardır. Bir ½ su bardağı yoğurta bir çay kaşığı kabartma tozu ekleyerek bir maske hazırlayabilirsiniz. Bu karışıma 1-2 çorba kaşığı limon suyu ve bir yumurta beyazı eklemeyi unutma. Hepsini pürüzsüz hale gelinceye kadar karıştırın. Bu macunu saçınıza ovun ve masaj yaparak sürün, sonra da 30 dakika boyunca duş başlığı ile örtün. Saçınızı ılık suyla durulayın ve tamamlayın.

Not: Kabartma tozu süper emici bir maddedir. Bu maskeyi haftada en faza 2 defa uygulamanız gerekir. Aksi halde saçlarınız gereğinden fazla kuruyabilir.

  Domatesten Saç Maskesi

Domates, insanların alması gereken başka bir sağlıklı meyvedir. Pek çok faydalı vitamin ve mineral içermektedir, bu nedenle her öğünün ayrılmaz bir parçasıdır. Fakat bundan fazlası, yağlı saçlar için en önemli saç maskelerinden birini yapmak için kullanılır.

Saç derinizdeki PH düzeyindeki dengesizlik saçlarınızın yağlanmasına neden olur. Dolayısıyla domates, saçınızın korunmasını sağlayacak, bu şekilde PH seviyesinin etkili bir şekilde dengelenmesine, daha sonra fazla yağ salınımının mükemmel bir şekilde kontrol edilmesine yardımcı olacaktır. Domates de kötü kokuyu ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir. Bir olgun domates rendeleyerek ya da püre haline getirmek için blenderdan geçirin. Bu suyu 3 yemek kaşığı kakao ile karıştırın. Pürüzsüz macunu saçınıza eşit olarak uygulayın ve saçınızı 30 dakika boyunca kapatmak örtü kullanın. İşlem bittikten sonra, maskeyi durulamak için soğuk su kullanın En iyi sonuca ulaşmak için haftada 1-2 kez bu yöntemi uygulamalısınız. Elma Sirkesi ve Limon Suyundan Saç Maskesi Yap. Bu maddelerin her ikisi de almak çok kolaydır, çünkü mutfağınızın çevresinde ya da etrafınızda bulunması gerekir.

Bu saç maskesini kullanarak, elma sirkesinin inanılmaz özelliği olan yağın etkin bir şekilde özelliğinden yararlanın. Elma sirkesi ile saçlarınızın pH seviyesi dengelenir, aynı zamanda fazla yağ kontrol edilir ve sebum üretimi de dengelenir. Ayrıca, saç kökleriniz de önemli ölçüde güçlendirilir.

Elma sirkesi mükemmeldir, ancak limonla bir araya getirilirse, gücü katlanarak artar. Limon suyu, C vitamini ve saç koruyucu özelliklere sahiptir. Dolayısıyla bu maddelerin her ikisini de birleştirirseniz, yağlı saçlar için güzel saç maskelerinden birini oluşturmuş olacaksınız. Şimdi, 1 rendelenmiş limon ve ¼ fincan elma sirkesi hazırlayın. Limon suyunu sıkın ve istenilen çözeltiyi elde etmek için yukarıdaki elma sirkesi miktarı ile karıştırın.  Bu çözeltiyi 15 dakika saçınıza uygulayın, daha sonra temiz su ile yıkayın.  Bu işlemin sonunda, yağsız ve parlak saçlarınız olacaktır.

Liquit keratin Saç Maskesi

Saçlarınızdaki yağı mükemmel bir şekilde dengeleyen saf keratin saç maskesi içeriğindeki doğal ve saf özler sayesinde kalıcı etkiyle sorunlarınızdan kurtulmanızı sağlar. Saçınızdaki pH seviyesini onaran ve yıpranmalarında önüne geçen bu maske aynı zamanda protein ve vitamin deposudur. Evde hazırlanacak saç maskelerin aksine hızlı sonuç verir ve kalıcı onarım yapar.