Etiket: saçlardaki kırıklar

Saç Kırıkları Nasıl Önlenir

saç kırıkları

Saç Kırıkları Nasıl Önlenir

Saç problemleri arasında gösterilen Saç kırıklarının oluşması için iki önemli sebep vardır.

1) Dış etkenler yani perma, fön, boya, röfle vb. sebepler saçlarda keratin kaybına neden olur bunun sonucunda saçlarda yıpranmalar meydana gelmektedir.

2) Saç köklerindeki zayıflık. Bu iki olumsuz etken saçınızda mevcutsa eğer saç kırıklarıyla başınız beladadır. Saç köklerinden gelen zayıflığı gidermek için ise saç köklerini bitkisel ürünlerle besleyerek desteklemenizdir. 

Dış etkenlerden ve saç köklerinin zayıflığı nedeniyle oluşan saç kırıklarına karşı Liquid Keratin ailesinin ürettiği mucizevi ürün sayesinde saçlarınız kısa sürede toparlanmaktadır. Bununla beraber “saç kırıkları” ve kuruluğu azaltarak saçlarınızın da canlı bir görünümde olmasını sağlar. Bu ürünler saçınızı besleyerek saçlar daha hızlı uzamasına yardımcı olmaktadır. Ve saç dökülmesini azaltır.


  

Düzleştirme, fön, boya, röfle gibi sert uygulamalardan doğan saç kırıklarını düzeltmek için dünyada üç yöntem uygulanmaktadır.

1- Sentetik tabanlı krem ve maskelerdir. Bunlar yıpranmış saça sadece anlık iyi his verir, saçta tutunma değeri yoktur, yıkandıklarında ise su ile akar gider. Bu sebeple yıpranmış ve kırık saçları iyileştiremezler. Saçta kalan sentetikler ise, saçlarda matlık oluşmasına neden olur.

2- Argan yağı, hint yağı, yumurta, bal gibi doğal malzemelerle yapılan doğal maskelerdir. Bunlar sert saçları  yumuşatır ve parlatırlar. Ancak bunların da, saç kırıklarını kalıcı olarak tedavi etme yetenekleri yoktur.

3- Tartışmasız en iyisi; sıvı keratinlerdir. Liquid Keratin Serumu sayesinde, saç kırıklarını kestirmek zorunda kalmadan rahatlıkla iyileştirebilirsiniz. Çünkü saçınıza yüklediğiniz keratinler, ‘kırık saçların’ derinliklerine girerek, kemiksi bir kaynak yaparlar ve kırık saçları kolaylıkla düzeltirler. Bu sayede saç kırıklarıyla uğraşmanıza gerek kalmaz.

İşin diğer önemli bir yönü de, yapılan bilimsel araştırmalar, arege ve klinik testlerde de keratinler, saç kırıklarını iyileştiren en başarılı buluş olarak karşımıza çıkmaktadır.

  

Ancak unutmayın keratin içeren her ürün, istenilen sonucu vermez. Bunun sebebi ise keratin oranı çok az olması veya sentetik ve kimyasal katkı içermesi, faydadan çok zarar verir. Buna çok dikkat etmek gerekir. Aradaki farkı anlamanın en iyi yolu ise keratinli ürünün kırık saçlara vereceği anlık etkisine değil, kalıcı etkisine önem vermektir.

Liquid Keratin Serumu ve Keratin yağı, şüphesiz sizlere en saf keratin bakımını sunduğundan, kalıcı etkisini, saç kırıklarınızın kısa sürede giderilmesiyle görebilirsiniz.

Saç Kırıklarına Neden Olan Dış Etkenler

Eğer saçlarınız  kökten güçsüz ise,  bir de saçınıza uyguladığınız aşırı ısı, fön ve düzleştiriciler saçın nemini iyice azaltarak saçlardaki kurumayı arttırdığı gibi; saç boyaları, röfle ve oryal gibi saça uygulanan bir çok kimyasal ürünler de, saçın kendi yapısına zarar vererek, saçların kurumasına sebep olurlar. Kuru saçların kırılması ise çok daha kolay olur maalesef.

Saçtaki Kırıkları Önlemek İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Saçlardaki kırıklardan kurtulmanın üç yolu vardır.

1) Saç sağlığı açısından saç köklerine bakım yaparak güçlendirmeniz gerekmektedir. Kökten saçları güçlendirmek için Liquid Keratin Saç Derisi Bakım Yağını kullanmalısınız.

2) Yıpranmış saç yüzeyindeki saç kırıklarını iyileştirmek için Liquid Keratin Serumunu kullanarak saç kırıklarınızın önüne geçebilirsiniz.

3) Olası saç kırıklarını önlemek için ise, Liquid Keratin Yağını kullanırken saçların direncini ve nemini arttırmanız şarttır.