Etiket: keratin yağının ücreti

Keratin Yağının Faydası ve Fiyatı

Keratin Yağının Faydaları

Keratin yağını hem sağlıklı saçlarınızda hem de yıpranmış saçlarınızda kullanabilirsiniz. Kuru saçlarda bıraktığı nemle, saçları yumuşak ve parlak yaparak kırıklarınızı önler. Sağlıklı saçlarda nem, parlaklık ve yumuşaklık kazandırır. Bunların yanı sıra, saçlarınıza kalkan olur sert işlemlere karşı saçları savunur. Sıcak ve kimyasal işlemlere karşı sizi korur.

Keratin yağı faydaları bunlarla da sınırlı değil; yıpranmış saçlarda, çok daha ciddi kullanım gerektirir. Çünkü keratin yağının kırık saçları ve yıpranan saç tellerini onarıcı özelliği vardır. Hem kırık ve yıpranmış saçları onarmak, hem işlemlere karşı korumak, hem de saçı olduğundan daha güzel bir görünüme getirmek, keratin yağının en önemli yararlarındandır. Saç pullarında aşınma söz konusu ise, saçlarınız zor taranıyordur. Keratin yağı saçınızı bakıma alır ve yumuşatarak, kolay taramayı sağlar ve kopmaları önler.

Eğer saçlarınızda kabarma, elektriklenme veya kolay şekil almadığından şikâyetçiyseniz,  keratin yağı sizin bakım yağınız olacaktır.

Keratin Yağının Fiyatı Ne Kadar?

Saçınıza özel, saç bakım yağının, keratin yağı olduğuna karar verdikten sonra, aklınıza gelen ilk şey keratin yağının fiyatı olacaktır. Piyasadaki fiyatlar 15/150 TL arasıdır.

Bütün bu ayrı fiyatları belirleyen çok değişik etkenler vardır. Mesela, zararlı kimyasallar içeren ürünler tabi ki de ucuz olacaktır. Keratin yağı alırken, ilk dikkat edeceğiniz unsur Patentli ve tamamen organik olmasıdır. Hatta saçınız için alacağınız bütün ürünlerde ilk dikkat etmeniz gereken unsur patentli ve organik olmasıdır. Bu bakımdan ürün alırken biraz dikkatli araştırma yapmanız gerekecektir.

Neden Keratin Yağı

Çok işlem görmüş, aşırı yıpranmış ve kırık saçlarınız varsa, tek adresiniz keratindir. Çünkü Keratin Yağı’nda bulunan protein, vitamin ve mineraller normal saç bakım yağlarının çok çok üzerindedir. Bu da saçların rahat bir biçimde yapılanmasını sağlıyor. Ancak her ürünün amacı hedefi farklıdır. Bu bakımdan hangi ürün hangi aşamada kullanacağınıza dikkat etme gereklidir. Saçlarınızın sağlınıza göre  keratin bakımının en önemli dalı olan sıvı keratin, doğal keratin içeren keratin serumunu kullanmanız gerekebilir.

Keratin yağı hakkında daha fazla bilgi almak içinkeratin yağı nasıl kullanılır adlı makaleyi okuyabilirsiniz.