Etiket: dip bakım kremi

Dip Bakım Mucizesi

yıpranan saçlara keratin

Keratin dip bakım yağı, saçlarımızın asıl temel yapısı olan saç derisinin ve saç köklerinin beslenmesini sağlar. Saç derisine ve saç köklerine saç bakım yağı ile yapılan saç bakımı  genellikle saç dökülmesi,  saçların yavaş uzaması,  kepeklenme, yağlanma,  saçlardaki kaşıntı, sivilce ve pullanma gibi birçok problemleri derinden tedavi edebilen çok güçlü bir formüle sahiptir.  İçerisinde bulundurduğu  çok özel katkılar sayesinde antimikrobiyal hareketlenmeleri yok ederek saçın sağlıklı çalışmasını sağlar ve içeriğinde bulunan besleyici katkılar sayesinde saç köklerinin güçlenmesine destek olur.  Çok etkili olması bakımından Haftada 2 defa ya da 1 defa kullanılması ile neredeyse saç derisinde bulunan bütün problemleri yok edecek kadar güçlü bir etkiye sahiptir. Keratin dip bakım yağı gözenek açıcı keratin iksir ile beraber kullanıldığı zaman etkisi daha fazla olur ayrıca organik saf keratin şampuanı kullanılması özellikle tavsiye edilir.

DİP BAKIM

Saçınıza iyi bir dip bakım tedavisi uygulamak için takip etmeniz gereken bir takım yöntem var. Bu yöntem uygulama ve durulamadan çok daha fazlasını içeriyor.

Gerçekten saçlarınız için dip bakım tedavisinden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, bu adımlar size yardımcı olacaktır.

Üzerinden geçmek yerine doğru bir derin dip bakım tedavisi yapmak için zaman ayırırsanız farkı fark edeceğinizden emin olabilirsiniz.

Doğru ürünü satın almazsanız, saçınıza iyi bir derin tedavi yapmanızın hiçbir yolu olmaz.  Herkesin farklı saç ihtiyaçları vardır. Burada hüner saç gereksinimleriniz için doğru dip bakım ürünlerini bulmaktır.

Eczane markalarından salon markalarına kadar birçok marka bulunmaktadır. Benim favorim: Liquit Keratin Dip Bakım Seti’dir  Köklerden başlayıp uçlara kadar derin bir etki yaparak saçlarınızın temelini düzeltir ve kalıcı sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlar.  Sadece 15 gün gibi kısa sürede etkisini gösteren set, saçlarınızın hızlı ve güçlü uzamasını sağlar. Ücret garantili olan bu set mevsimsel değişikliklerden tutun birçok saç sorununuza ışık tutacak ve yepyeni ipeksi saçlara kavuşmanızı sağlayacaktır.

  Keratin Dip Yağı Ne İşe Yarar

Bu çok açık ama gerekli bir adımdır. Liquit Keratin Dip Bakım Seti çalışabilmek için temiz saçlara ihtiyaç duyar. Bazen insanlar derin tedaviden önce yıkamak yerine saçlarını ıslatırlar. Bu yanlış bir yöntemdir.

Liquit keratin şampuanı ile saçlarınızı ılık veya soğuk su ile güzelce yıkayın ve korkmayın çünkü diğer ürünler gibi suyla temasında akıp gitmez ve kalıcı etkisi durulandıktan sonra da devam eder. Keratin saça yapışarak suyla beraber kolayca akmaz ve tedaviye hemen başlar.

    ÜRÜNÜ DOĞRU UYGULA

1)  Liquid Keratin Şampuanla saçınızı temiz olacak şekilde yıkayın ve havluyla iyice kurutun. Fön makinesi kesinlikle kullanmayınız.

2)  Saç derinizi üç veya beş dakika arasında kafanıza hafif masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırın.

3)  Liquid Keratin Gözenek Açıcıyı saç diplerinize yedirerek güzelce ve bolca uygulayın. 15-20 dakika arası bekleyin ve saçınızı yıkamadan bir sonraki adıma geçiniz.

4)  Liquid Keratin Dip Bakım Yağını saç diplerinize parmak uçlarınız yardımıyla hafif yedirerek sürünüz.

5)  Keratin Sprey Serumunu saç dipleri hariç özellikler uçlar ve saçın yıpranmış olan tüm bölümlerini güzelce sıkın.

6)  Saçınızın kurumasını bekleyin, belli aralıklarla (10-15 dakika) ılık veya soğuk fönle kurutma yapabilirsiniz.

7)  Kuruma işlemi gerçekleştikten sonra saçınızı sitreçle sarmanız ve  (4-10 saat) bekletmeniz etkisini ve faydasını büyük ölçüde arttıracaktır.

8)  Dört on saat süre sonunda saçlarınızı Liquid Keratin Şampuan ile saçınızı bir kez yıkayın ve saçınızı durulayın.

Bu işlemi haftada sadece 2 defa yapmanız yeterlidir. Keratin sprey serumunu başka bir gün tek başına kullanabilirsiniz çok etkili ve sadece set dahilinde satılan bir üründür.

Ayrıca Keratin saç kremi saçı yumuşatma da ve gün boyu korumada harika bir üründür. Çoğumuz, saç kremini saçlarına sürtme yöntemi ile uygulayarak hata yapıyor. Bu yanlış bir tekniktir.

Yapılması gereken şey, saç kremini parmakla tarama suretiyle saçın tümüne tamamen nüfuz edebilmesinin sağlanmasıdır.Nemli saçınıza sürdükten sonra saçınızı yıkamayın.

Dip bakım tedavisinden sonra, saçlarınızın kendine özgü farklı bir etkisi olacaktır. Daha yumuşak ve biraz hafif hissedebilirsiniz. Dip bakım tedavisinden sonra bu normaldir.

İpeksi ve güçlü görünen parlak saçlarla çevrenin sizi kolayca fark etmesini sağlayacak ve eminim; saçın nasıl bu kadar güzel oldu? Saçına ne yaptın bende yapmalıyım? Gibi tepkilerle karşılaşacaksınız.

Dip bakım tedavisinin bir çok yolu vardır ancak benim için en iyi yol kesinlikle budur. 

Saf keratin yağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için saf keratin yağı adlı makaleyi ziyaret ediniz.