Etiket: çabuk saç uzatma

Saç Uzatma Yöntemleri

Keratin Saç Bakımı

Hızlı Saç Uzatan Keratin Yağı  için tıklayınız.

Hızlı saç uzatma yöntemlerinden sizlere bazı ipuçları vereceğim. Birçoğunuzun bildiği gibi, bu tür şeylerde garanti uzayacak diye bir şey söylemek de pek doğru olmaz. Çünkü bazı saç yapılarının genetik yapısından kaynaklanan durumlar söz konusu olduğunda, yapılan uygulamalar diğer saç tiplerine göre daha geç cevap vermektedirler. İşte şimdi saç uzatma yöntemlerinden en önemlilerini yazıyorum.

1- Dengeli ve düzenli beslenme. Evet düzenli diyoruz, çünkü sadece beslenme değil de düzenli olması sağlık açısından her organımıza direk fayda verecektir.

2- Düzenli uyku, özellikle gece uykusunu mümkün olduüunca erkenden başlatmak, sağlık açısından çok önemlidir.

3- saçları çok sık boyatmamak, ya da saç derisine temas ettirmemek, zira boyadaki hidrojen peroksit saç köklerini tahriş ederek zayıflatırlar.

4- Sülfatlı, tuzlu, sentetik şampuan kullanmamak, saçı çok sık yıkamamak, aşırı sıcak su kullanmamak, çünkü saçı koruyan yağ tabakası zarar görebilir.

5- Banyodan sonra hemen hızla ve çok sıcak fönle kurutmamak.

6- Haftada bir iki defa saça en uygun  saç bakımlarını sürekli v uygulamak. e düzenli uygulamak. Özellikle ylang yağı, biberiye ve çam terebentin, sarımsak yağı, ısırgan tohumu yağı ve badem yağı gibi bitkisel yağlarla devamlı bakım yapmak.

7- Saç derisi sürekli temiz tutarak bakteri ve gözeneklerin açık olmasını sağlayarak, kan akışının hızlanmasına katkı sağlamak,

8- Saç derisine, düzenli masaj yaparak, uyuşmuş hücreleri harekete geçirmek ve  kan dolaşımını hızlandırmak

 Saçın Hızlı Uzamasına Yardımcı Olacak Ürünler

Çabuk saç uzatma için, eczane ve bazı sağlık mağazalarında satılan pek çok saç ürünü bulabilirsiniz. Bu ürünler dışında bimeks, B kompleks vitaminleri, A , C vitamini içeren multi vitaminler, saçların hızlı uzamasına faydalı olabilir. Bunlardan başka, özellikle saç uzaması üzerinde, pozitif etkisi bulunan vitamin ve doğal ürünlerden, beta-karoten, keten tohumu yağı, ısırgan otunu tavsiye ederiz..

Herhangi sağlık sorununuz varsa ya da, düzenli olarak ilaç kullanma durumundaysanız, veya saç derisini olumsuz etkileyen bir rahatsızlığınız varsa, bu ürünleri kullanmadan önce doktorunuzdan olası yan etkileri hakkında bilgi alın.

Bütün bu uzun ve zahmetli hızlı saç uzatma yöntemleri ile ve saç bakımları yapmaya pek zamanınız yoksa, üzülmeyin. Çünkü bu bitkisel yağları amacına ve sizin ihtiyacınıza göre profesyonelce oranlanarak hazırlanmış halde keratinbakim.com adresinden inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.