HACİMLİ DOĞAL GÖRÜNÜMLÜ SAÇLAR

Hacimli Saçlar

Saçlar günümüzde kadın erkek fark etmeden herkes için önemli olmaktadır. Ve herkes tarafından hacimli saç vazgeçilmez yapıda olmaktadır. Fakat bir yandan da saçlara uzun süre boyunca işlem uygulanmış olması ve bakımdan mahrum bırakılması da hacimli görüntülerin yok olmasına neden olmaktadır. Artık sizler de kalın ya da ince telli saçları hacimlendirmek konusunda ne yapmak gerekir diye düşünüyorsanız en kısa sürede keratin alabilirsiniz. Tabi ki ürünleri alırken piyasada olan dandik ürünleri almak yerine en kaliteli ürünleri tercih etmeniz gerekir. Bunun için de liquid markasını almanız sizler için daha faydalı olacaktır. İçerisinde bir damla dahi olsa da zararlı kimyasal maddelerden Formealdehit içermesi söz konusu olmaz. Saçlara ya da ciltlere de zarar vermesi söz konusu dahi olmaz. Beraberinde birçok avantajı getirirken en ufak dezavantajı da bulundurmaz. Tüm farklı hasar görmüş saçlar için iki farklı yapımı da bulunmaktadır. Bu ikisi de saçların hacimlerine kavuşması konusunda önemli adımlardan olmaktadır. Bu iki yöntem ile de saçlarım çok güçsüz ne yapmalıyım sorusuna cevap bulacaksınız.

İNCE TELLİ SAÇLAR İÇİN HACİMLENDİRME YÖNTEMLERİ

İnce telli düz saçlar her ne yapılır ise yapılsın istenildiği gibi hacimli bir görüntüyü de vermez. Bunun için herkes evlerde de rahatlık ile yapabilecek oldukları keratin yüklemelerini tercih edebilirler. Sadece hacim vermek de değil saç telleri nasıl kalınlaşır sorununa da en iyi çözüm olur. Birçok sorunun yanıtı olarak bulunan keratinleri de ister yükleme yapılarak ister bakım yapılarak daha rahat sağlanır. Evlerde dahi bu işlemler kolay bir şekilde yapılacaktır. Tüm hasarlı saçlar için yapılacak yöntemleri sırası ile takip etmek yeterli olacaktır.

  • İlk olarak kendine özel olarak üretilen şampuan ile saçlar temiz bir şekilde yıkanmalıdır.
  • Saçlar yıkandıktan sonra hacimli saç elde edebilmek için saçların sadece havlu ile kurumasını sağlamak gerekir. Aksi halde hafif nem
  • Hafif nemli olan saçların derisi açılsın diye saçlara markanın kendine özgü iksirini sürmek gerekir. Bu iksir derilerin gözeneklerinin de tam olarak açılmasını sağlar.
  • Gözenekleri açılan saç derilerinden saç uçlarına kadar yağların da sürülmesi gerekir. Yağların eksiksiz olarak her yerine erişmesi sağlanmalıdır.
  • Yağlar tam olarak sürüldükten sonra gece sabaha kadar da beklemesi gerekmektedir. Sabaha kadar beklerken saçlara yüklenmesi de daha net olacaktır.
  • Sabaha kadar bekleyen saçlara bir de ek olarak maskenin yapılması gerekir. Bu maske daha hacimli görünümlere sahip olmasını da sağlayacaktır.
  • Maske yapıldıktan sonra da sadece on dakika beklemesi yeterli olacaktır. Bunun ardından temiz bir şekilde yıkamak da yeterli olacaktır.

Maske işlemi iki hafta bir yapılması yeterli olurken yağ ve şampuan bakımlarının iki günde bir yapılması oldukça etkili olacaktır. Düzenli olarak bir ay boyunca yapılması saçların istenildiği görüntüye kavuşulmasını sağlar.

  • Selen Yılmaz3 Kasım 2017 at 13:37
    Gerçekten keşke daha önce saçlarımın esas ihtiyacı olan şeyin keratin yüklemesi olduğunu anlayabilseydim. Hem vakit hem nakit kaybına bu kadar uğramazdım. Diğer firmaların aksine sonuç alma garantisi veren başka bir firma yok çok sağolun. Cevapla

Leave a Reply

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin