Bitkisel Şampuanlarla En İyi Saç Bakımı

saç uzatan şampuan

Son zamanlarda birçoğumuz saçlarımızdan çeşitli problemlere yaşamaktayız. Ve bu sorunlar gün geçtikçe de artmaktadır. Gerek saç dökülmesi, kepek, yağlanma olsun, gerek kırıklar, yıpranmalar, kurumalar olsun saçlarımızda her türlü sorunlar maalesef gün geçtikçe çoğalmaktadır.

dogal-sampuan
Bitkisel Şampuanlarla En İyi Saç Bakımı

Bu problemlere neden olan etkenler, birbirinden çok farklıdırlar. Bunların başında, şampuanların içlerinde kullanılan ve saç derisine çok zararlı olduğu bilinen sülfatlar, sentetikler, köpük yapıcı ajanlar, parfümler ve diğer kimyasal katkılardır. Eskisine nazaran sıcak su ve banyo yapma imkânları arttığından dolayı, çok sık saç yıkamak ve aşırı sıcak su kullanmak, maalesef saç derisine ciddi zarar vermektedirler. Saç köklerini zayıflatarak saçların incelmesine ve sağlıksız büyümesine sebep olmaktadırlar. Bütün bunlara bir de zararlı kimyasal ve sentetik içeren jöleler kullanmak ve kremler sürmek de bu sorunların daha da artmasına neden olmaktadır.

sampuan
Saçlara özellikle sık sık boya yapmak, sıcak işlemlere maruz bırakmak ta, hem saç derisine hem de saç tellerinin yüzeyine aşındırma yaparak ciddi zararlar vermektedir. Çünkü boyada bulunan amonyaklar, saç derisine teması anında dahi, büyük zarar yapmakta ve derinin sağlığını bozmaktadırlar. Deform olan deri işlevi bozulunca, saçlarda dökülme, yavaş uzama, kırık ve zayıf saçların çoğalması, saçların incelmesi gibi birçok ciddi problemleri de peşinde getirmektedirler.

İşte bütün bu problemler bizleri daha iyi, daha sağlıklı ürünler kullanmaya ve araştırmaya sevk etmektedir. Bu ürünlerin bir kısmı da bitkisel şampuanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunlar içerikleri tamamen sentetik ve sülfatlı şampuanlara karşılık, iyi bir alternatif olarak üretilmişlerdir. Bitkisel şampuanlar, içlerine bir parça bitkisel katkı ilavesi yapılan şampuanlara verilen isimdir. Yani formülünde kimyasal barındırmaktadır. Doğal şampuanlar ise, formül yapısı bitkisel şampuanlara oranla çok daha güvenli olanlardır. Bu bakımdan doğal şampuanlar araştırırken, üzerinde doğal yazısı olanı tercih etmek daha doğru olur.

sampuan-bakim
Ayrıca organik şampuanlar da son zamanlarda oldukça kendinden bahsettirmektedirler. Bu onların bir bakıma haklarıdır. Çünkü bitkisel ve doğal şampuanlar sadece içerik olarak denetlenirken, organik şampuanların formülünde kullanılan maddeler ve ürünün tamamı, uluslararası büyük kuruluşlar tarafından denetlendikten sonra onaylanmaktadır. Bu bakımdan kullanıcılarına daha fazla güven verebilmektedirler.

Organik şampuanlar, içlerindeki katkıların tek yetiştiği bölgedeki üretiminden, şampuanın içine gelene kadar her aşamasında sıkı denetlenmesiyle, bu güveni hak ederler. Ancak ne var ki, bu denetlemeler, organik şampuan fiyatını oldukça fazla arttırmaktadır. Hatta en az 3 kat daha pahalı olmaktadır. Buna bir alternatif olarak, size bir tavsiyemiz olacak; saçımızı banyoda 2-3 kere yıkarken, ilk yıkamada saçtaki yağ ve kirleri atması bakımından normal bir şampuan ya da bebek şampuanı ile yıkayın. Son yıkamada ise doğal şampuanla yıkayın.

Not: Keratin şampuanına ulaşmak için tıklayınız.

saç uzatan şampuan

4 comments

 • Keriman h.13 Ekim 2016 at 15:52
  Merhaba bilgiler için çok sağolun. Ben hamileyim ve hamilelikte saç dökülmesi sorununu yaşıyorum. Saçıma sadece bitkisel şampuanlarla mı bakım yapabilirim? Ya da şöyle sorayım nasıl doğal saç bakımı yapabilirim?Cevapla
  • admin13 Ekim 2016 at 16:08
   Merhaba Keriman Hanım; Öncelikle bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanızı temenni ederim. Liquid Keratin Ürünleri iddia ettiği konularda garantilidir, yani saçı yapılandırma konusu kesindir. Üstelik Formeldehit içermez ve doğaldır. Merak etmeyin. Dilerseniz keratinbakim.com sitemizde inceleme yapabilir ve bizimle oradaki telefonlardan direkt iletişime geçebilirsiniz.Cevapla
 • Ece Gündüz3 Kasım 2017 at 15:34
  Ürünleriniz gerçekten mükemmel ben yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve çok memnun kaldım yapılan yorumlar içimi rahatlattı herkese emeğinden dolayı çok teşekkür ederim. Cevapla
 • Hasan S.20 Aralık 2017 at 09:02
  Fiyatlardan dolayı her ne kadar tereddüt yaşadıysam kullandıktan sonra daha önce kullanmadığım için bir o kadar pişmanlık yaşadım ürünleriniz gerçekten çok kaliteliCevapla

Leave a Reply

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin